İnternet

Facebook akıllı saati detaylanıyor

Facebook çatı firması Meta’nın bir akıllı saat üzerinde çalıştığı uzun müddettir gündemde. Mevcut akıllı saat devlerine nasıl rakip olacağı merak edilirken firmanın devrin ötesinde bir konsept üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. 

Facebook akıllı saati neler sunacak?

Dünya Telif Hakkı Ofisi tarafından yayınlanan yeni patentler Meta firmasının değişik bir akıllı saat konsepti üzerinde çalıştığını gösteriyor. Yedek bir ekranı olan bu saat muhtaçlığa nazaran ikinci ekranı kullanmanızı sağlıyor. Ekranlar bir manyetik gövde üzerinde yer alıyor ve bu sayede değiştirilebiliyor. 

Ekranlarda ana kamera, telefoto kamera, makro kamera, geniş açı kamera üzere seçenekler yer alıyor. Ekranı manyetik alan üzerinde döndürerek kameralar ortasında geçiş yapıyorsunuz. Anlaşıldığı kadarıyla ana ve ikinci ekranda farklı kameralar mevcut. Gereksinime nazaran kullanım sağlanabiliyor. 

Yuvarlak ekran dizaynının yanında kare bir tasarım daha mevcut lakin kare dizaynda tek bir kamera var. Yeniden manyetik olarak yuvasına yerleşiyor fakat yuvarlak dizayndaki üzere döndürme hareketi tercih edilmemiş. Facebook’un metaverse dünyası için de bu saatleri kullanmak istediği söz ediliyor. 

Meta’nın yaz periyoduna kadar bir akıllı saat hazırlamak istediği biliniyor lakin bu konsept mevcut teknolojilerle hayata geçemez üzere görünüyor. En azından kare dizaynın gerçeğe daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu