İnternet

Linux hosting’de yenilikler

Pandemi ve kapanmalar nedeniyle yaşananlar; işletmelerin çevrimiçi bir varlık oluşturmasının her zamankinden daha kıymetli olduğunu kavramamızı sağlamakla kalmadı; web sitelerinin yüksek seviyede erişilebilir olmasına dair beklentileri de bir oldukça artırmış oldu.

Kullanıcı tecrübesine verilen ehemmiyetin neredeyse web sitesi sunumunun ötesine geçmeye başlamasıyla birçok işletmenin karşılaştığı zorluk, web sitesi altyapılarını artan müşteri beklentileri doğrultusunda geliştirememekle ilgilidir. Web sitelerinin performans ve erişilebilirliğini direkt etkileyen gerçek hosting tercihinin, işletmelerin büyümesini destekleyecek en kıymetli bileşenlerden biri olduğu unutulmamalıdır.

 Bu bağlamda en şimdiki teknolojileri titizlikle izleyerek en âlâ donanım, yazılım ve optimizasyonları sunma odağıyla hareket eden Turhost’un, 2022 için Linux ve WordPress Hosting altyapılarında devreye aldığı yeniliklerden kelam etmek yerinde olacaktır.

Turhost’un Yeni Linux & WordPress Hosting Yapılandırmaları

Bilindiği üzere Turhost, 2004 yılından bu yana Türkiye’nin en güçlü web sitelerini ağırlamaya, teşebbüsçüler, blogger’lar ve işlerini büyütmek isteyen işletmeler için domain, hosting ve sunucu tahlilleri sunmaya devam etmektedir. Turhost’un 120 000’den fazla müşterisinin itimadını kazanması, süratli ve kesintisiz yayınlanan web sitelerini en gelişmiş donanımlarla desteklediğinin en değerli delillerindendir.

Turhost’un  altını çizdiği en değerli noktalardan biri kullandığı tüm yazılımların özgün ve lisanslanmış olmasıdır. Bilgi güvenliği açısından büyük ehemmiyet taşıyan bu mevzu, tüm hosting sağlayıcıları tarafından önemsendiği sürece, web sitesi sahiplerinin / işletmelerin ziyan görmesinin önüne geçilebilir.

Linux Hosting ve WordPress Hosting çözümleriyle büyümek isteyen işletmeler ve web sitesi sahipleri için 2022 yılı için Turhost tarafından devreye alınan yenilikleri şu halde özetleyebiliriz:

  • CloudLinux 8 Pro İşletim Sistemi: WordPress kullanan web sitelerindeki performans darboğazlarına dair detaylı bilgi sunmaktan (PHP X-Ray), sunucu performansı ve kullanıcı başına tüketilen kaynaklar üzere birçok bileşenin ayrıntılı izlenmesini  (merkezi izleme) sağlamaya kadar çok sayıda avantaja sahip.
  • Imunify360: Linux web sunucularının güvenliği için tasarlanan bu güçlü platform, proaktif gerçek vakitli web sitesi muhafazası, antivirüs, WAF gbi birçok entegre özelliği bir ortada sunabilmesiyle ünlü.
  • Kurumsal Acronis Bulut Yedekleme Hizmeti: Yedekleme, fidye yazılımı müdafaası ve anında geri yükleme gibi özellikleriyle şu ana kadar esasen Turhost’un sunucu hizmetlerinde yer almakta olan Acronis’ten, yeni yapılandırmalarla artık tüm hosting müşterileri yararlanabiliyor.
  • Ayrıyeten yeni cPanel lisans mutabakatları, LiteSpeedv6.0’ya geçiş, MySQL 8.0 ve PHP 8.0 destekleri, yeni kurumsal NVMe depolama altyapıları, yeni 2. Jenerasyon Xeon Gold R işlemcili donanım altyapıları ve yeni %100 yedekli bulut kümeleme altyapısı da 2022 Turhost Linux ve WordPress Hosting için devreye alınan yapılandırmalar ortasında.

 

Dilerseniz Turhost Blog’dan Yeni 2022 Linux & WordPress Hosting Hizmetleri hakkında ayrıntılara ulaşabilir ya da tüm bu yeniliklerle güçlendirilmiş hosting paketlerine direkt göz atabilirsiniz.

Sonuç

İşletmeler açısından web sitelerinin daima yatırım yapılan ve geliştirilmeye çalışılan bir platform olarak ele alınması artık neredeyse mecburilik halini almıştır. Lakin bu uğraşların en yeni yeniliklerle ve orjinal yazılımlarla güçlendirilmiş hosting altyapılarına dayandırılmaması; güvenlik risklerini, performans ve prestij kayıplarını beraberinde getirebilir. İşletmelerin büyümesinde tesirli olan en kıymetli bileşenler ortasında gerçek hosting tercihinin geldiği unutulmamalıdır.

 

ADVERTORIAL

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu