İnternet

Facebook, 2021’in en makûs şirketi seçildi

Eski ismiyle Facebook olarak bilinen Meta, yapılan bir anket sonucunda 2021 yılının en makûs şirketi seçildi. Oylamalarda Meta, en yakın takipçisi Çinli e-ticaret devi Alibaba’dan %50 daha fazla oy alarak isim değişikliğiyle insanların bakış açılarını değiştirmeyi isterken makus bir başlangıç yaptı.

‘Meta’ ile işler yoluna girebilir

Yahoo Finance, her yıl yılın en güzel ve en berbat şirketlerini seçtikleri bir anket yapıyor. Bu yıl için hazırlanan ankete katılan 1541 kişi, birçok şirketin yer aldığı seçenekler ortasında en berbat şirket olarak Meta’yı tercih etti. Meta, toplam oyların %8’ini aldı.

Düzenlenen ankette kullanıcıların yalnızca oy vermesi yerine o oyu neden verdiğine dair de bilgiler istendi. Meta’nın en makus şirket olarak seçilmesinin gerisinde kullanıcılar tarafından, şirketin kullanıcıların güvenliği yerine paraya daha çok ehemmiyet verdiği, platformlarında konuşma özgürlüğünün gereğince sağlanamaması ve genç kullanıcıların platformlarda makus etkilenebildiği üzere sebepler gösterildi.

Ankette, Meta’nın kullanıcıların itimadını tekrar kazanıp kazanamayacağı sorusuna ise iştirakçilerden %30 oranında olumlu oy geldi. Facebook’un yeni bir başlangıç yapmak istemesi ve metaverse ile uyumlu olacak halde çatı şirketinde isim değişikliğine giderek Meta olarak tekrar isimlendirilmesi, birtakım kullanıcılar tarafından gereksiz bir uğraş olarak görülse de ankete katılan kimi kullanıcılar bu durumu olumlu bir atak olarak karşıladı.

2 trilyon doların üzerinde bir piyasa pahasına sahip Microsoft ise Yahoo Finance tarafından 2021’in en güzel şirketi seçildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu