İnternet

Facebook takviyeli kripto para projesi çöp oldu

Kripto para piyasasının birinci patlamasını gerçekleştirdiği periyotta Facebook da Libra ismini verdiği bir kripto para projesi ortaya atmıştı. Ne var ki monopol oluşturacağına yönelik dertler ve şimdi kripto paraların tabiatının bilinmemesi projeyi Araf’ta bırakmıştı. Pek çok dev kuruluşun çekildiği ve Facebook’un da destekleme düzeyine kendisini çektiği proje büsbütün çöp oldu. 

Facebook Diem çöp oldu

Evvel Libra olarak başlayan sonrasında ise Diem ismini alan birlik yaygın kullanımda olacak bir kripto para hedefliyordu. Bugün Facebook bir kripto cüzdan sahibi ve Pax Dollar stabil parasını saklayabiliyorsunuz. Ne var ki beklenen büyük atılım gerçekleşmedi. 

Gelen bilgilere nazaran Diem Birliği elindeki mevcut varlıkları satarak yatırımcı üyelere bir sermaye iadesi yapma peşinde. Satış için bankalarla görüşen Birlik ayrıyeten projeyi geliştiren tecrübeli mühendislere de yeni bir çatı arıyor. 

Bu gelişmeler Birliğin ve haliyle projenin büsbütün rafa kalktığını gösteriyor. Diğer üstlenen de olmadığı için Libra kripto parası hiç bir vakit hayata geçmeyecek. Gerçi binlerce projenin yer aldığı bugünün kripto para dünyasında kendisine ne kadar yer bulabilecekti o da bir muamma. Telegram da TRON ismiyle bir proje başlatmış lakin regülatör telaşları nedeniyle bağımsız bir topluluğa devretmek zorunda kalmıştı. 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu