Oyun

Epic Games’in Ücretsiz Oyun Dağıtma Geleneği Hakkında Düzgün Haber Geldi!

Epic Games Store‘un 2021 Yılı Kıymetlendirme (Year In Review) güncellemesi, şirketin kullanıcı iştiraki, artan gelir ve yayınlanan özellikler hakkında detaylar vermesiyle dün sunuldu. Ayrıyeten, platform için yaklaşan özelliklere değinildi ve mağazanın bir müddettir daima olarak verdiği fiyatsız oyunlarla ilgili bir güncelleme yapıldı.

Epic Games Store, iki yıldır fiyatsız oyun dağıtıyor. Şirket, yaptığı açıklamada bu rutinin 2022’de devam edeceğini doğruladı. Yeni fiyatsız oyun olarak Daemon X Machina duyuruldu ve önümüzdeki hafta Yooka-Laylee and the Impossible‘ın sunulacağı açıklandı.

Epic Games’in paylaştığı sayılara nazaran, 2020’den bu yana 34 milyon artışla 2021’in sonunda 194 milyondan fazla kullanıcı platformun bir modülü oldu. Yıl boyunca, günlük faal kullanıcı sayısı 31,1 milyona ulaştı ve en yüksek eşzamanlı sayı 13,2 milyon oldu.

Oyuncular, 2021 yılı boyunca PC oyun mağazasında 2020’ye nazaran %20 artışla yaklaşık 840 milyon dolar harcadı. Bunların ortasında üçüncü taraf oyunları 300 milyon doların üzerine ulaşarak %12’lik bir artış gördü. Yılsonu satışlarında da etkileyici sayılar görüldü ve düzenlenen kampanyaya katılan 31 milyondan fazla kişi toplamda 159 milyon eser (2020 satışına nazaran %14 artış) satın aldı.

Varsayım edilebileceği üzere, mağazada dağıtılan fiyatsız oyunların büyük bir çoğunluğu (89 oyundan 76’sı) promosyonların akabinde PC’de de eşzamanlı kullanıcı rekorları kırmıştı. 2021’de oyuncular tarafından etkileyici bir formda 765 milyon fiyatsız oyun indirmesi yapıldı.

Muvaffakiyetler ve 2021’de piyasaya sürülen alışveriş sepeti üzere çok talep edilen özelliklerle Epic, zati düzgün bir ivme yakalamış üzere görünüyor. 2022’de de indirmeler ve filtreler üzerinde daha düzgün denetim sağlamak için başlatıcıyı yenilemeyi, muvaffakiyetleri ve oyun müddetlerini izlemek için oyuncu profillerini, oyun merkezlerini uygulamayı, Epic Wallet takviyeli daha fazla bölge eklemeyi ve daha fazlasını yapmayı planlıyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu