Oyun

Ekran kartınızı zorlayacak kadar uygun grafiklere sahip oyunlar!

Günümüz oyunlarının birçoğu elimizdeki donanım özelliklerine sahip bilgisayarları zorluyor. Hatta kimi üretimler en yeni donanımlara sahip bilgisayarınızı bile zorlayacak oyunlar oluyor. Bunlar çoklukla yüksek grafikli oyunlarda meydana geliyor.

İşlemci bazen ekran kartını taşıyamadığında oyunlarda çeşitli kasmalar meydana geliyor. Bu durum tam aksisi için de geçerli. Durum bu türlü olunca bilgisayar donanımında birtakım yeniliklere gidilmesi gerekiyor. Biz bu içeriğimizde bilgisayarınızı epey zorlayacak oyunları bir ortaya getirdik.

En yeterli grafiklere sahip oyunlar

Günümüzde bilgisayarları en çok zorlayacak üretimler yüksek grafik isteyen oyunlar oluyor. Bu durum evvelden olsaydı optimizasyon problemlerini en başa alırdık. Lakin yüksek sistem ihtiyacı isteyen imaller düşük donanımlı bilgisayarlarda çeşitli kasma ya da donma üzere durumlara yol açıyor. İşte bilgisayarınızı zorlayacak oyunlar…

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey, çıktığı günden bu yana serinin hayranları tarafından beğeni topladı. Son vakitlerde üretim tekrardan oynanmak için tercih edilmiyor. Tekrar de Antik Yunan devirlerine geri dönmek istiyorsanız ve kütüphanenizde varsa eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Yüz modelleri, açık dünya ve genel denetimler Assassin’s Creed serisinde daima kıymetli bir etmen oldu. Odyssey’in kıssası ise sizleri saatlerce başında tutabilecek cinsten ayarlanmış. Serinin çıkan en yeni oyunu değil lakin en az 4GB ekran kartı GTX 970 ve i7-3770 işlemci gerektiriyor. Oyuna girdiğinizde ve grafiklerini gördüğünüzde üretimin bilgisayarınızı ne kadar zorlayacağını direkt anlıyorsunuz.

Far Cry 5

Far Cry 5 piyasaya çıktığında grafikleriyle adeta büyüledi. Bu birinci şahıs nişancı oyunu, sıkı kapalı mimari üzerinde dış yer görünümlerine yanlışsız eğilen bir açık ve geniş bir alan sunuyor. Serinin bu imali ABD’deki kurgusal bir yerde gerçekleşiyor.

Ağır askeri bir atmosfere sahip Far Cry 5, uygun bir tecrübe sunuyor. Daha evvelden Far Cry oyunlarını deneyimlediyseniz onlara emsal gelecektir. Lakin yeni başlıyorsanız hoş bir tecrübe sunabilir. Bu oyundan en düzgün formda yararlanmak için ise GTX 1080 ve i7-6700 sizler için en güzel tercih oluyor. Bu üretimin en büyük başarısı görsel kalitesinden geliyor.

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games‘in son oyunu olan Red Dead Redemption 2, grafik ve öykü manasında hoş bir iş sundu. Bilhassa animasyonlar bakımından oyuncuları epey etkiledi. Üretimde yer alan ufak ayrıntılar ise üzerinde ne kadar uğraşıldığını gözler önüne seriyor.

Red Dead Redemption 2 isimli oyunun dünyası, şu ana kadarki üretimler ortasında en geniş kapsamlılar ortasına giriyor. Doğal ortama sahip imal, derelerden dağlara kadar uzanan bir harita vadediyor. Bu oyunu oynamak için NVIDIA GTX 1060 ve Ryzen 5 1500X donanımlarının en az olarak bir ortaya gelmesi gerekiyor.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5, grafik manasında gerçekçiliği yakalamak için değerli bir yol yürüdü. Üretim, bugüne kadarki en başarılı yarış oyunlarından birisi olarak kabul gördü. Serinin bu versiyonu Metacritic‘te 92 üzere yüksek bir puana ulaştı. Oyun gerçek dünyayı hayli âlâ bir halde yakalıyor.

Forza Horizon 5, ekran kartı kısmında en az NVIDIA GeForce GTX 970‘i en az görüyor. Ek olarak işlemci kısmında en az i5-4460 yonga setine sahip olmanız gerekiyor. Şu sıralar uygun bir yarış oyunu arıyorsanız Forza Horizon 5 güzel bir tercih olabilir.

Crysis 3

Bilgisayar zorlamaktan bahsederken Crysis 3 isimli üretimi bu listeye almamak olmazdı. Grafikleri konusunda piyasadaki en ünlü oyunlardan birisi Crysis 3’tür. Hatta prestijini da bu biçimde aldı. PC’nizin donanım özelliklerinin ne kadar ileriyle gidebileceğini görmek istiyorsanız bu imal güzel bir tercih olacaktır.

Oyun, yoğunluğunu kaldıramayan ekran kartlarını ve işlemcileri kapatma konusunda uygun bir geçmişe sahip. Bu nedenle NVIDIA GeForce GTX 560 ve AMD Radeon HD 5870‘in altındaki rastgele bir şey önerilmiyor.

Sizler bilgisayar zorlayacak oyunlar ortasında neleri örnek verirdiniz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu