Oyun

Epic Games, Horizon Chase geliştiricisi AQUIRIS stüdyosunu satın aldı

 
Epic Games, Brezilya merkezli Horizon Chase serisinin geliştiricisi AQUIRIS stüdyosunu satın aldığını duyurdu. Bu satın alım, Epic Games’in Nisan 2022’de AQUIRIS stüdyosuna bir yatırım atılımından sonra yapıldı. Yeni stüdyo ilerleyen süreçte duyurulmamış çok platformlu oyunlar geliştirecek.
  
Yeni takımla birlikte Brezilya stüdyosunun temeli atılıyor
 
 
 
Epic Games tarafından bünyesine katılan AQUIRIS takımı, Latin Amerika merkezli birinci Epic Games stüdyosu olan Epic Games Brasil’in (Brezilya) temelini oluşturacak. AQUIRIS grubu hem gelecekte yeni oyunlar için takviye sağlayacak hem de Fortnite oyununa yeni içerikler ve toplumsal tecrübeler getirecek.
 
Diğer taraftan Epic Games’in oyun geliştirmeden sorumlu lider yardımcısı Alain Tascan bu satın alımla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda şunları söyledi:
 
“AQUIRIS grubunun ilgi çeken ve yenilikçi oyun geliştirme usulünü yakından gördük. Bu doğrultuda onları Epic Games’e davet etmekten heyecan duyuyoruz. Epic Games Brasil’in kurulmasıyla hizmet yelpazemizi geliştirecek ve Latin Amerika’da varlığımızı kalıcı hale getireceğiz..” 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu