BilimTeknoloji

Elon Musk’ın trafik sıkıntısını çözecek dediği tünelde trafik sıkışıklığı yaşandı

CES 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı sırasında Las Vegas Kongre Merkezi‘nin kısımlarını birbirine bağlayan 2.7 km uzunluğundaki Vegas Loop tünelinde trafik sıkışıklığı meydana geldi. Tek şeritli tüneli kullanan 90 Tesla elektrikli araba tıkanıklıkla karşı karşıya kaldı.

İronik olan şey Elon Musk’ın Boring Company şirketi tarafından inşa edilen yeraltı tünelinin, trafik sıkıntısını çözmek için tasarlanması. Geleceğin ulaşım biçimi sloganıyla pazarlanan Loop tüneli, pandemi nedeniyle fuara iştirak düşük olmasına karşın istenildiği üzere işlemedi.

“Araçlardan biri alev alırsa ne olur?”

Kullanıcılar yalnızca tıkanıklığı eleştirmekle kalmadı, birebir vakitte bu kadar dar ve kapalı bir alanda araçlardan birinin alev alması durumunda neler olabileceğine dair kaygılarını lisana getirdiler. İmajlar pek de haksız olmadıklarını gösteriyor.

Tünelindeki Tesla arabaların tümü beşerler tarafından kullanılıyordu. Yani hiçbiri otomatik pilot modunda değildi. Tıkanıklığın bundan kaynaklanmış olabileceği düşünülüyor. Toplumsal medya hesaplarını etkin olarak kullanan Elon Musk şimdi durum hakkında yorum yapmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu