Mobil

iOS’ta WhatsApp ana sayfası değişiyor!

Android‘de olduğu üzere iOS‘ta da en tanınan iletileşme yazılımlarından biri olan WhatsApp, bazen günde saatlerimizi harcadığımız bir platform. Uçtan uca şifreleme ve kolay arayüzüyle yıllardır kullanıcıların favorisi olan WhatsApp, geçen yıldan beri zımnilik konusunda güvenilmez olsa da hala popülaritesi büyük. Milyonlarca iOS kullanıcısı, yakında WhatsApp’ı açtığında biraz daha farklı bir arayüzle karşılaşacak. Yeni imaj haberimizde.

WhatsApp iOS uygulaması küçük bir değişikliğe uğrayacak

WhatsApp’a gelecek özellikleri evvelce raporlayan WABetaInfo’da göründü ki beta kullanıcılarının küçük bir kısmında WhatsApp ana sayfasında değişiklikler var. Şimdi tüm beta kullanıcılarının bile deneyemediği özelliğin geliştirilme evresinde olduğu biliniyor. Güncelleme ile WhatsApp’ın iOS’taki ana sayfasında ‘Yeni Grup’ ve ‘Toplu Mesaj’ seçenekleri kaldırılıyor.


WhatsApp iOS ana sayfası (Kaynak: WABetaInfo)

Üstteki görselin sol tarafında ana sayfanın mevcut halini, sağ tarafında ise gelecek güncellemede olacak halini görüyorsunuz. Alt tarafta ise tekrar gelecek güncellemeyle kullanıma açılacak menü dizaynını görüntülemektesiniz. Bu küçük kullanıcı tecrübesi değişikliğinin WhatsApp’a ne vakit geleceği belirli olmasa da süreç birkaç haftayı bulabilir. Çünkü bu değişiklik şimdi beta kullanıcılarına bile ulaşmış değil.

Sonraki güncellemelerde geleceği raporlanan bir başka özellik de sohbet bildirimleriyle alakalı. Güncelleme ile yakında WhatsApp’tan ileti aldığınızda iletisi gönderen kişinin profil fotoğrafı, bildirimde gözükecek. Ayrıyeten aldığınız bildiri bir kümeden geliyorsa ve direkt olarak sizden bahsedilmişse (“@Emre” gibi) WhatsApp bunu size belirtecek.

WhatsApp’taki bahsetme özelliğinden haberiniz yoksa, birden fazla kişinin olduğu kümede klavyenizle ‘@’ işareti yapmayı deneyin. Kümedeki bireylerden bahsederek hem karmaşayı önlemiş, hem de o kişi kümesi sessize almış olsa dahi bildirim almasını sağlayacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu