Oyun

EA, hile yapmayan Battlefield 2042 oyuncularını banlamaya başladı!

Battlefield 2042, yayıncı EA ve üretimci DICE için bir kabus olmaya devam ediyor. Oyuncular ve profesyonel inceleme siteleri tarafından hayli vasat geri dönüşler alan üretim, son yılların en az satan ve en az beğenilen imali oldu. Oyuncuların birer birer terk ettiği ünlü üretim, bugünlerde hile yapan oyuncuları banlayan uygulamanın hakikat çalışmamasıyla yine gündeme geldi.

Battlefield 2042, bir kere daha reaksiyon çekti

Yakın tarihte yayınlanan bir makaleye nazaran, Battlefield 2042’nin anti-hile aracı, son günlerde binlerce oyuncuyu haksız yere banladı. Piyasaya çıktığı günlerde çeşitli temas problemlerine yol açan ve birçok oyuncunun çevrim içi modlara girmesine mani olan bu araç, artık de suçsuz oyuncuları amaç aldı. Oyunun beta sürecinden beri seyrek de olsa lisana getirilen bu sorun, bugünlerde adeta tavan yapmış vaziyette.

EA forumlarından ve Reddit’ten gelen raporlara nazaran, oyuncuların bir kısmı yalnızca bilgisayarlarında belirli bir donanım kesimine sahip oldukları için, bir kısmı da hileyle hiçbir alakası olmayan ekran imgesi alma, bilgisayarın RAM takibini yapma üzere saf özellikler barındıran uygulamalara sahip oldukları için oyundan banlanıyor. Üstelik yaşanan bu sorun sonrası EA’in dayanak grubundan de olumlu geri dönüşler alınamıyor.

Kesimin önde gelen isimlerinden Tom Henderson’ın gönderdiği bir toplumsal medya mesajına nazaran, EA forumlarında ‘false-positive’ ismi verilen bu haksız banlarla ilgili açılan ve toplamda 163 sayfaya ulaşan forum, EA tarafından yoruma kapatılarak kitlendi. EA’in bu tavrı, oyuncuların sonunu katlamış durumda. Şimdi DICE yahut EA cephesinden yaşanan bu olumsuz durumla ilgili bir resmi açıklama da gelmiş değil.

Pekala sizler bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz de misal bir meseleyle karşı karşıya kaldınız mı? Görüşlerinizi bizlerler paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu