Oyun

Crusader Kings III Konsollara Geliyor. Tarih Belirli Oldu!

Orta Çağ stratejisinin asil oyunu çok yakında Xbox Series X”S ve PlayStation 5 konsollarına geliyor. Paradox Interactive’in başarılı strateji ve rol yapma oyunu Crusader Kings III, 29 Mart 2022’de konsollarda çıkışını yapacak ve büsbütün yeni bir oyuncu kümesine, bu tarihi strateji oyununda efsanevi bir hanedan kurma bahtı sunacak.

Paradox, Lab42’nin oyun geliştirme grubuyla ortaklaşa bir biçimde, konsol oyun yapısının eşsiz özelliklerinden faydalanarak Crusader Kings III’ün dinamik ve daima değişen oyun yapısını yeni bir ortama uyarladı. Asil ailelerle bağ kurmak için yapılan politik evlilikleri, kelamda yasal savları kabul ettirmek için yapılan acımasız savaşları, bölünmüş bir idaresi birleştirmek için şahsî ilgileri ve hatta rakipleri güçsüzleştirmek yahut ortadan kaldırmak için planları içeren bu kadar güçlü stratejik seçeneklere sahip çok az oyun var.

Tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz. 

Crusader Kings III konsollarda daha geniş ekranlara ve konsol oyun kumandalarına özel olarak uyarlanmış bir arayüz ve denetim şemasına sahiptir. Bütünüyle yeni denetim haritası, oyuncuların tetikleyiciler ve analog çubuğun seri hareketleri aracılığıyla oyunun menülerinde süratli ve kolay bir halde dolaşmalarını sağlar. Konsol sürümü birebir vakitte Xbox Series X”S ve PlayStation 5’in kusursuz bir oyun tecrübesi için üstün süratli yükleme mühletleri ile bir arada Haptic ve Uyarlamalı Tetik geri bildirimi üzere temel özelliklerini de kullanır. Oyuncular, bir köylü isyanını nasıl bastıracaklarına dair bir eğitim bilgisine başvurabilecekleri “Hızlı Devam” seçeneğini kullanarak oyun ve YouTube üzere öteki uygulamalar ortasında geçiş yapabilecekler.

DualSense oyun içi olaylara fizikî olarak reaksiyon verdiğinden PlayStation 5 kullanıcıları oyunun gerilim mekaniklerini deneyimleyecekler. Bir karakterde ne kadar fazla gerilim ortaya çıkarsa, DualSense denetleyicisinin uyarlamalı tetikiğine o kadar fazla direnç uygulanacaktır. PS5’in Etkinlikler ve Oyun Yardımı, yeni oyunculara Crusader Kings dünyasında birinci adımlarını atarken yardımcı olacak bir platform da sunmaktadır.

Crusader Kings III’ün sahip olduğu özellikler:

Karakter Odaklı Oynanış: Oynadığınız yahut etkileşimde bulunduğunuz her karakterin kendine has bir kişiliği vardır. Oyundaki olaylar ve seçenekler, büyük ölçüde olduğunuz kişi tipine nazaran belirlenir.

Sonsuz Seçenekler: Beş yüzyıl boyunca İzlanda’dan Hindistan’a, Finlandiya’dan Orta Afrika’ya kadar rastgele bir soylu olarak oynayın. Orta Çağ ömrünün derinliklerinde gezinen konuklarla, inatçı çocuklarla, sinsi casuslarla ve kıymetli kutsal adamlarla etkileşim kurun.

Savaş Açmak: Kölelerinizi toplayın ve silahlı adamlarınızı düşman kalelerini kuşatmak yahut isyanları bastırmak için ortaya sürün. Savaş alanındaki ferdî hüneriniz size büyük onur kazandırabilir, lakin zafere giden yol stratejik planlamadan geçer.

Kraliyet Evlilikleri: Hanedan DNA’nızı tüm dünyaya yayın, kraliyet mührünüzü krallıkların ve dukalıkların doruğuna basın. Güç için evlenin ve yeni topraklar üzerinde hak tez etmek için çocuklar yetiştirin.

Sevgililer ve Günahkarlar: Dini başkanlarınızla inancınızı koruyun yahut devletin çıkarı için büyük hatalar işleyin. İşler zorlaştığında, her vakit bir inanca ters bir kanıyı benimseyebilir yahut karakterinizin önceliklerine daha uygun yeni bir din tasarlayabilirsiniz.

Crusader Kings III‘ün konsol versiyonu Xbox Series X”S ve PlayStation 5 için artık ön siparişe açık. Daha fazla bilgi için www.crusaderkings.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu