Donanım

Çin üretimi Fenghua 1 ekran kartı hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Ekran kartı bölümünde yaşanan tedarik zahmetleri arttıkça kesime yeni üreticiler dahil olmaya başladı. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan Çinli üretici Innosilion ve Xiandong şirketleri ile ortak geliştirilen Fenghua 1 Type A ekran kartı hakkında yeni bilgiler paylaşıldı.

GTX 1660 Üstün’e yakın performans

Birçok PC oyununda kullanılan DirectX ve Vulkan API‘lerini destekleyen yeni ekran kartı, sahip olduğu teknik özellikler ile düşük-orta düzey ekran kartlarıyla rekabet edebilecek. Bununla birlikte GTX 1660 MUHTEŞEM’den biraz daha düşük diyebileceğimiz 5 TFLOPS‘a kadar performans sunacak. Ayrıyeten yeni kart, 16 GB’a kadar GDDR6/GDDR6X bellek seçenekleri ile 160 Gpiksel/sn oranına ulaşabilecek.

TechNode’dan Stewart Randall tarafından paylaşılan yeni görüntüde, Fenghua 1 ekran kartına sahip bir bilgisayarın GFXBench T-Rex testinden geçtiği görülüyor. Yeni ekran kartının test programında verdiği FPS kıymeti gözükmüyor olsa da, şirketin çalışmalarının devam ettiğini bizlere gösteriyor.

Fenghua 1 Type A ekran kartının yanı sıra, SLI tasarımı ile çift yongaya sahip Fenghua 1 Type B modelini de geliştiren Innosilion, 10 TFLOPS güç sunacak ekran kartı ile RTX 3060 performansına ulaşabilecek. Yeni kartlar şu an için sunucuları hedefliyor olsa da yeni isimlerinlerin dahil olması ile bir arada ekran kartı kesimindeki rekabetin artabileceğini söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu