Donanım

LG’den alışılmışın dışında monitör: DualUp

TV ve monitör pazarında epeyce düzgün bir pozisyonda olan LG, yeni bir ekran formatı üzerine çalıştığını açıkladı. 16:18 oranına sahip olan monitör, Square Double QHD teknolojisi ile karşımıza çıkacak.

İş yahut öteki bir sebeple birden çok ekrana gereksinim duyan kullanıcılar için tasarlanan monitör, özellikleri ile dikkat çekiyor. Şirket ayrıyeten 32 inç 4K UHD monitör olan UltraFine modelinden de bahsetti.

LG, Square Double QHD olan DualUp monitörünü tanıttı

Yatay olarak çift monitör büyüklüğünde olan modeller, başta görüntü kurgu işi ile uğraşanlar olmak üzere birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Yenilikçi yaklaşımlar ile karşımıza çıkan LG, yerden tasarruf etmeyi sağlayan monitörünü kullanıcılar ile buluşturdu.

2.560 x 2.880 piksel çözünürlüğe sahip olan ekran, 16:18 en-boy oranına sahip. Dikey bölünme özelliğine sahip olan model, geliştirilen yazılım sayesinde üst üste koyulmuş iki adet 21.5 inç monitör haline gelebiliyor.

Klâsik çift monitörler nedeniyle boyun ağrısı oluştuğunu belirten LG, sıhhat sıkıntılarını en aza indirgemek istediklerini belirtti. Ayrıyeten kullanım esnasında baş hareketlerini de azalttıklarının altını çizen şirket, yeni modelin yer tasarrufu sağladığını açıkladı.

Masaya monte edilebilen LG Ergo standı ile gönderilecek monitör, Nano IPS ekran ile karşımıza çıkıyor. 300 nit parlaklık ve 1000:1 kontrast oranına sahip olan modelde HDR10 takviyesi de mevcut.

32 inç 4K UHD panele sahip olan UltraFine modeli ise geleneksek en-boy oranına sahip. LG tarafından geliştirilen 2000:1 kontrast oranını sağlayabilen Nano IPS panelin birinci kullanıldığı model olan UltraFine, CES etkinliğinde sergilenecek.

4 Ocak’ta daha fazla ayrıntısı paylaşılacak monitörlerler, kısa mühlet sonra stoklarda yerini alacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu