Mobil

CES 2022’ye şahsen iştirakler azalıyor: Google ve Microsoft da gitmeyecek

İki yıllık ortadan sonra yüz yüze düzenlenecek olan CES 2022‘ye şahsen iştirakler, Omicron varyantı sebep gösterilerek azalmaya devam ediyor. Son olarak Microsoft ve Google, 5-8 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek Tüketici Elektroniği Fuarı‘na şahsen iştirak gerçekleştirmeyeceklerini söyledi.

CES 2022’ye şahsen iştirakler azalıyor

ABD’nin Las Vegas kenti 2022 yılında CES’e konut sahipliği yapacak fakat Omicron varyantı birçok iştirakçiyi çekimser kılıyor. Yaptıkları açıklamalarla Microsoft ve Google, fuarda yüz yüze iştirak göstermeyecekler.

Google’dan yapılan açıklamada: “Omicron varyantının gelişimini yakından izliyoruz ve bunun takımlarımızın sıhhati ve güvenliği için en düzgün seçim olduğuna karar verdik. Sanal fırsatları belirlemek ve desteklemek için hem CTA hem de ortaklarımızla yakın işbirliği yapmaya devam edeceğiz ve en son Google yeniliklerini hepinizle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” sözleri yer aldı.

Aktifliğin idare organı CTA, şahsen katılmayacak şirketlerin sanal iştirakleri için ellerinden gelen yardıma açık olduklarını ve iştirakçi sayısı az olsa CES 2022’nin gerçekleştirileceğini açıkladı. Sunulan son raporlara nazaran şimdilik 42 şirket, fuara şahsen iştirak gerçekleştirmeyeceklerini duyurdu. Bu şirketler ortasında Microsoft, Google ve Alphabet yan kuruluşu Waymo haricinde Amazon, Meta, Twitter, T-Mobile, Pinterest, Lenovo, Microsoft ve Intel yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu