Mobil

Google’dan kullanıcılara kıymetli Microsoft Teams uyarısı

Google, 911 üzere acil durum numaralarının aranmasını engellediği tespit edilen Microsoft Teams ile alakalı bir ikaz yaptı. Android kullanıcılarına gönderdiği e-postada, telefonda Microsoft’un görüntü konferans yazılımı yüklüyse acil arama yapılamayabileceğini belirtti. Evvelki açıklamasında sorunu 4 Ocak’ta yayınlayacağı bir güncellemeyle çözeceğini söyleyen teknoloji devi, o vakte kadar bu türlü bir sorun yaşamamak için yapılması gerekeni anlattı.

Google: Microsoft Teams uygulamasını güncelleyin

Microsoft, Teams için yayınladığı güncellemeyle acil durum numaralarının aranmasını engelleyen sorunu nihayet çözdü. Lakin uygulamanın yeni sürümünü yüklemediyseniz meseleden hala etkilenmekte olabilirsiniz. Bu bağlamda Google, Android aygıt kullanıcılarına özel olarak mail yoluyla ikaz yaptı. Bir an evvel Microsoft Teams’i güncellemelerini söyledi.

Şirket gönderdiği mailde şunları aktardı:

Android aygıtınızda yüklü olan Microsoft Teams sürümü, uygulamada oturum açılmamışken istemeden acil aramayı (ör. bölgenize bağlı olarak 911, 999, 112 vb.) engelleyebilir. Sorun, Microsoft Teams uygulaması ile temeldeki Android işletim sistemi ortasındaki istenmeyen bir etkileşimden kaynaklanmaktadır. Lütfen Google Play Store’u ziyaret edin ve çabucak Microsoft Teams’i en son sürümüne güncelleyin.

Google’ın gönderdiği e-posta, kullanıcılara sorunun tahlili için gerekli olan etapların yazdığı bir dayanak sayfasına irtibat veriyor. Şirket bu sayfada sorunun Android 8.0 Oreo’ya varana kadar eski Android sürümlerini çalıştıran aygıtları etkilediğini belirtiyor. Daha evvel yanlışın sırf Android 10 ve sonraki sürümlerde yaşandığı iddia ediliyordu.

Google, ikazın devamında “Microsoft Teams uygulamasını 10 Aralık 2021’den sonra güncellediyseniz bu maili dikkate almayabilirsiniz” dedi. Bu ortada yalnızca 911’i değil, bölgeye bağlı olarak tüm acil durum numaralarını engellediği tespit edilen sorun, Google’ın 4 Ocak’ta yayınlayacağı işletim sistemi güncellemesiyle büsbütün giderilecek.

Pekala ya sizler bu problemden etkilendiniz mi? Fikirlerinizi aşağıdaki yorum alanında belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu