BilimTeknoloji

Bill Gates, aşıyla kola çip yerleştirme tezlerine cevap verdi

Bill Gates, Twitter üzerinden koronavirüs ve varyantlarının şimdiki ve gelecekteki tesirleri üzerine sorulara cevap verdi. Ayrıyeten Gates, aşılarla insanlara çip yerleştirme komplolarına dair de görüşlerini paylaştı. Microsoft’un eski CEO’su, gelecekte Covid-19‘un daha çok mevsimsel grip üzere tedavi edilebileceğini belirtti.

Aşı ile çip yerleştirme komplolarına karşılık verdi

Global Halk Sıhhati lideri ve Edinburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör olan Devi Sridhar ile Twitter’da soru-cevap yapan Bill Gates, Sridhar’in koronavirüse dair sorularına karşılık verdi. Salgının ne vakit biteceği ve Omicron varyantının ‘Covid-19’la yaşayabileceğimizi’ gösteriyor mu sorularına Gates, Omicron varyantının aşısızlar üzerindeki tesirlerine dikkat çekerek varyantın ilerleyen vakitlerde Covid-19’un mevsimsel bir grip üzere tedavi edilmesini sağlayacağını söyledi.

Gates, daha bulaşıcı bir varyantın gelmesini beklemediğini lakin bu devirlerde birçok şaşırtan olay yaşandığını söyleyerek beklenmedik durumların gerçekleşebileceğini belirtti. Bilgilerin birçoklarının Covid-19’un diğer çeşitlerden geldiğini gösterdiğini söyleyen Gates: “Gelecekte öbür tiplerden salgınlar gelecek, bu yüzden hazır olmak için yatırım yapmamız gerekiyor.” dedi.

Microsoft’un eski CEO’su, toplumsal medyanın gerçekleri paylaşmakta geri kaldığını söyleyerek yaygın olan bir komplo teorisine de ‘Kollara çip yerleştirmek bana mantıklı gelmiyor. Neden bu türlü bir şey yapmak isteyeyim?’ sözleriyle şaşkınlığını lisana getirdi.

Gates son olarak: “Hala hakikat adımları atarsak pandeminin 2022’de sona erebileceğine inanıyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu