İnternet

Baby Shark görüntüsü YouTube rekoru kırdı

2016 yılında yayınlandığı günden bu yana bilhassa çocukların ilgisini çeken, sayısız yine üretimi yahut kopyası internete yüklenen Baby Shark Dance görüntüsü rekor üzerine rekor kırıyor. YouTube üzerinde 10 milyar izlenme sayısını geçen birinci görüntü oldu. 

Baby Shark Dance nedir?

Pinkfong ismindeki Güney Kore teşebbüsü tarafından hazırlanan Baby Shark, animasyon ve gerçek oyuncu karışımı bir görüntü. İki sempatik çocuk, genelinde DuDuDuDu halinde nakaratı olan bir şarkıyı seslendiriyor.

Birinci kere 2015 yılında YouTube’a yüklenen görüntü 2016 yılında yeni bir melodi ile tekrar yüklendi. O günden bu yana süratli bir yükseliş içerisine giren Baby Shark Dance görüntüsünün 11 lisanda 100 farklı versiyonu daha hazırlandı. Ayrıyeten bir single da Spotify, Apple Music üzere platformlarda yayınlandı ve Billboard listelerine girmeyi başardı. 

Her kuşağa hitap eden bir müzik çeşidi olduğu için çocuklar ortasındaki popülaritesi hiç bitmeyen Baby Shark bu hafta 10 milyar indirme sayısını da geçerek YouTube üzerinde en çok izlenen görüntü olmayı başardı. Ona en yakın görüntü 7.7 milyar izleme ile Despacito olurken tekrar bir çocuk müziği Johny Johny Yes Papa da 6.1 milyar izlenme sayısına sahip. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu