Oyun

Avatar’ın taşınabilir oyunu yolda!

Ubisoft, iki adet Avatar oyunu geliştiriyordu. Bunlardan birisi Avatar: Frontiers of Pandora, başkası de taşınabilir oyun Avatar: Pandora Rising olacaktı. Artık ise şirket James Cameron‘ın sinema serisine dayanan Avatar: Reckoning isimli görüntü oyununun duyurusu yaptı.

Oyun, Achosaur Games tarafından geliştiriliyor. Buna ek olarak Tencent, Cameron’s Lightstorm Entertainment ve Disney ile de bir işbirliği var. İmal, taşınabilir aygıtlar için gelirken çok oyunculu çevrimiçi rol yapma tipinde oyuncuların karşısına çıkıyor.

Avatar: Reckoning, iOS ve Android‘e geliyor

Avatar: Reckoning, 2022‘de iOS ve Android platformları için geliyor. Üretim, oyuncuları Pandora‘nın sinemalarda görülmemiş kısımlarına sürüklüyor. Oyuncular, meskenlerini ve kaynaklarını almaya çalışan BKA güçlerinden korumak için savaşan Na’vi klanlarıyla buluşuyor. Oyunu tek ve çok oyunculu olarak oynama imkanı yer alıyor.

Oyuncular bir Avatar karakteri oluşturarak vakit içerisinde karakterlerini oluşturmak için solo kıssa vazifelerinde, kooperatif ve PvP modlarında yer alıyor. Reckoning, Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirildi. Grafik tarafına baktığımızda uygun şeyler vadedeceğini düşünüyoruz. Lakin şu ana kadar rastgele bir oynanış görüntüsü gelmedi.

Avatar sinema serisinde, çok sayıda planlanan devam sinemasından birincisi Avatar 2‘nin bu Aralık ayında vizyona girmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. 2009 yılında gelen Avatar, global gişede 2.847 milyar dolar hasılat yaparak tarihin en başarılı sineması olmuştu.

Sizler Avatar hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyunundan beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi ihmal etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu