BilimTeknoloji

Metaverse yatırımları devam ediyor: Disney, 3D Sanal Dünya patenti aldı

Büyük şirketlerin dahil olması ile süratli bir biçimde büyümeyi sürdüren metaverse’e Disney’den de yatırım geldi. 28 Aralık’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne başuran şirketin, ”Sanal Dünya Similatorü” ismini taşıyan yeni patenti onaylandı.

Metaverse tecrübesini geliştirecek

Bilgilere nazaran yeni patent, konuklara kişisel seviyede etkileşim fırsatı sunmak için 3 boyutlu imajları gerçek dünyadaki objelere yansıtacak. Baş, göz ve iskelet takibini gerçekleştirmek için çeşitli teknolojilere muhtaçlık duyacak yeni patentin gelecekte gerçek dünya ortamına yansıtılan kullanıcı avatarlarını, karikatürlerini ve çeşitli çeşitten canlı yahut cansız objelerin simülasyonlarını içermesi bekleniyor.

Patentin izleme sisteminin gerçek dünyada bir kullanıcının yahut bir kameranın hareketli pozisyonunu takip etmek için kullanılacağını söyleyen Disney, üstelik bu metaverse etkileşimlerinin kulaklıklar, gözlükler yahut ferdî aygıtlar olmadan gerçekleştirmeyi planlıyor.

Yeni teknoloji heyecan verici olsa da, Sanal Dünya Simülatörünü’nü yakın vakitte gelecek tecrübelere dahil etme planları olmadığını lisana getiren şirket, bu çeşitten bir teknolojinin imkanları konusunda heyecan duyduğunu söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu