Mobil

Asus ROG Flow Z13 tanıtıldı: RTX 3050Ti, Core i9 ve dahası

Oyuncu telefonları ile pazarda Lenovo, Xiaomi, ZTE ve Razer üzere markalara rakip olan ROG ismini herkese duyuran Asus, artık de yeni oyuncu tabletini adeta bir bilgisayarmışcasına tanıttı. RTX 3050 Ti ekran kartı, Intel Core i9 işlemci, 16GB RAM ve 1TB depolama üzere çok argümanlı bir donanımla geliyor. Pekala yeni Asus ROG Flow Z13 oyuncu tableti ne sunuyor?

Katlanabilir klavyesi ile dizüstü bilgisayar olarak da kullanılabilen Asus ROG Flow Z13, Windows işletim sistemi ile geliyor. Hem bir oyuncu aygıtına nazaran epey küçük ve hafif olan, hem de pazarda muadillerinin fazla olmayışından ötürü dikkat çekiyor.

Asus ROG Flow Z13 teknik özellikleri

Bugün sabah saatlerinde tanıtılan Asus ROG Flow Z13 oyuncu tableti, 13.4 inç büyüklüğünde bir ekranla geliyor. Bu ekran kullanıcının isteklerine nazaran 60Hz yenileme suratı / 4K çözünürlük yahut 120Hz yenileme suratı FHD+ çözünürlük sunuyor. Bu basamakta “Daha akıcı bir oyun mu? Daha kaliteli grafik mi?” sorusuna vereceğiniz yanıt ekran tercihlerinizi belirliyor. RTX 3050 Ti ekran kartıyla da oyunlar da muvaffakiyet sağlaması epey mümkün olan tabletin harici grafik kutusu da bulunuyor.

Bu da demek oluyor ki RTX 3050 Ti’dan mutlu kalmazsanız yahut daha güçlü bir ekran kartı isterseniz aygıtınızdan vazgeçmeniz gerekmeyecek. Harici olarak satılan Asus XG Mobile harici ekran kartı kutusu, tableti RTX 3080 yahut Radeon RX 6850M XT ekran kartıyla buluşturuyor.

Gücünü yeni 12. Jenerasyon Intel Core i9-12900H’dan alan ROG Flow Z13, farklı yonga seti seçeneklerine de sahip oluyor. Dileyen kullanıcılar bu işlemci yerine Intel Core i7-12700H yahut Core i5-12500H işlemcilerden birisini tercih edebiliyor. 100W süratli şarjı destekleyen Thunderbolt 4 temas noktası tablete eşlik ederken, aygıtın fiyat tarafında tuzlu olacağı söyleniyor.

Asus ROG Flow Z13 fiyatı

Fiyatı şimdi belirli olmayan Asus ROG Flow Z13’ün ne vakit satışa çıkacağı bilinmiyor. Lakin ortalıkta dolanan söylentiler, bu modelin harici grafik kutusu ile birlikte 3000-3500 dolar düzeyinden satışa çıkacağını gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu