Teknoloji

Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü beklenenden geç gelecek!

Sanal gerçeklik gözlükleri yeni tecrübeler değiller. Yıllardır hayatımızda olan bu aksesuarlara olan ilgi, son aylarda Metaverse kavramını daha sık duymamızla gelişti. Apple’ın bir sanal tecrübe gözlüğünü yahut başlığını piyasaya sürmesini yıllardan beri bekliyoruz. Nihayet aksesuarla ilgili sızıntılar netleşmeye başlamışken yeni rapor ile çıkış tarihinin ertelendiğini öğrendik.

Apple sanal tecrübe gözlüğünü ‘2023’ten önce’ çıkaracak

Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğünü 2022 yılında piyasaya süreceğine dair söylentiler bugüne kadar mevcuttu. Fakat analistlerin hafta başında yaptığı birinci raporda bu eserin 2023’ten evvel çıkacağı söylendi. Yani tam tarih bilinmese de 1 yıla kadar erteleme ile karşı karşıyayız. Şimdi bu tecrübe aksesuarıyla ilgili hiçbir bilgi olmadığı için heyecanımızı ne tarafta şekillendirmeliyiz, bilemiyoruz. Gelecek eserin AR mi, yoksa VR mı odaklı olacağı bile katılaşmış değil.


Apple sanal gerçeklik gözlüğü

Bir tecrübe gözlüğü olarak nitelendirebileceğimiz aksesuarın fiyatının 2000 dolar bandında olacağı söyleniyor. Bu kadar yüksek bir fiyat kestirim edildiğine nazaran Apple, içerisinde yeterli bir donanım barındıran bir gözlük geliştiriyor olmalı. Aksesuarla ilgili öngörülerimizden biri, VR ya da AR kavramlarına bağlı kalmayacak olması. Kendine has ve iki tipi de birbirine harmanlamış bir tecrübe görmeyi umuyoruz.

Şu ana kadar sanal tecrübe gözlüğüyle ilgili bilinenler hayli az. İlerleyen aylarda bu aygıtla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmayı bekliyoruz. Şayet şanslıysak, 2023 yılının WWDC etkinliğinde bu aksesuarla ilgili birinci duyuruyu görebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu