Mobil

Amiral gemisi OnePlus 10 Ultra’dan yeni bilgiler geldi

Huawei’nin 2019 yılında ABD tarafından kara listeye alınması ve bölümdeki tartısını kaybetmesinin akabinde sahneye çıkan üreticilerden biri de OnePlus oldu. Şirket, amiral gemisi katili olarak lanse edilen modelleri ile bölümde uzunluk gösterirken, öteki taraftan eser ürün yelpazesini genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz ay OnePlus 10 Pro’yu vitrine çıkaran şirket, uzunca bir müddettir aygıtın üst seviye özelliklere sahip Ultra varyantı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Hatta akıllı telefonun konsept tasarımı ve teknik özelliklerinden kimileri ortaya çıktı.

OnePlus 10 Ultra kullanıcılara neler sunacak?

İlerleyen periyotlarda tanıtılması beklenen OnePlus 10 Ultra’nın konsept tasarımı Concept Creator ve LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarıldı. Pekala akıllı telefon, tasarım tarafında kullanıcılara neler sunacak?

Öncelikle kelam konusu konsept dizaynının şirketin daha evvel aldığı patentlerdeki çizimler ve aygıtla ilgili ortaya atılan savlar eşliğinde hazırlandığını belirtelim. Çünkü telefon, farklı bir dizaynla da kullanıcıların karşısına çıkabilir.

OnePlus 10 Ultra, sol üst köşeye selfie kamerasının konumlandırıldığı yüksek ekran gövde oranına sahip bir panelle gelecek. Art tarafta ise OnePlus 10 Pro’ya misal halde dikdörtgen kamera kurulumuna sahip olacak. Öte yandan aygıt, 5x zoom yapabilecek.

Akıllı telefonun işlemcisi ile ilgili şimdi net bir ayrıntı yok. Bunun nedeni ise aygıtın çıkış tarihinin tam olarak bilinmemesi. Lakin son periyotta ortaya atılan tezler, modelin 2022’nin sonu ya da 2023’ün başında geleceği istikametinde.

Bu söylentilerin gerçek çıkması halinde OnePlus 10 Ultra’nın önümüzdeki aylarda tanıtılacak Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+’dan güç alacağının söyleyebiliriz.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce OnePlus 10 Ultra’nın tasarımı ve teknik özellikleri nasıl olur? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu