Teknoloji

2021’in en yeterli 10 oyunu

2021 yılını geride bırakmamıza çok kısa bir müddet kaldı. Bu yıl yeniden pandeminin tesiriyle geçtiği için cümbüş kesimi yeniden bir oldukça etkilendi. Bilhassa oyun bölümünde bu yıl birçok ertelenme yaşadı ve çok dolu geçmesi beklenen bir yıl daha beklentilerin çok altında kaldı.

Kısaca bu yılki oyun haberleri genel olarak ertelemeler ile geçti diyebiliriz. Fakat yeniden de birbirinden hoş oyunlar gördüğümüzü de söylemek gerek. Biz de bu yazımızda 2021 yılı içerisinde çıkışını yapan en güzel oyunları listeledik. İşte 2021’in en yeterli PC oyunlarından konsol oyunlarına kadar yılın en dikkat çeken üretimleri:

Her şeyden evvel belirtmekte yarar var oyunların makul bir sırası yok, büsbütün rastgele oluşturuldu.

Yılın en güzel 10 oyunu

Deathloop

DEATHLOOP, Dishonored serisinin ardındaki ödüllü stüdyo Arkane Lyon imzalı yeni kuşak bir birinci şahıs nişancı oyunu. DEATHLOOP’ta, Blackreef Adası’nda tıpkı günü sonsuza dek tekrar etmeye mahkum olan iki rakip suikastçının öyküsü anlatılıyor.

Metroid Dread

Nintendo Switch için özel olarak çıkış yapan Metroid Dread, ülkemizde pek konuşulmasa da muhakkak yılın en düzgünlerinden biriydi.

Marvel’s Guardians of the Galaxy

Bu yılın muhakkak sürprizlerinden biriydi diyebiliriz Marvel’s Guardians of the Galaxy için. Birçok oyuncu Marvel’s Avengers’a yakın bir oyun bekliyordu lakin onun yerine çizgisel ve öykü yüklü keyifli bir oyun çıktı. Square Enix ve Eidos Montreal işbirliğinde geliştirilen Marvel’s Guardians of the Galaxy, yılın en düzgünlerinden biriydi diyebiliriz.

Psychonauts 2

Xbox Game Studios’un yayıncılığını yaptığı, geliştiriciliğini ise Double Fine Productions’ın yaptığı Psychonauts 2, sinematik stili ve tonlarca özelleştirilebilir psişik güçle bir platform macera oyunu. Xbox Game Pass’e de gelmesi ile birlikte birçok oyuncuya ulaşabildi ve mutlaka yılın en güzellerinden biri.

Ratchet & Clank: Rift Apart

PS5 özel oyunu Ratchet & Clank: Rift Apart, görselliği ve aslında öteki teknik ayrıntıları ile bir oldukça dikkat çeken bir oyun oldu. PS5’in gücünü net bir biçimde görebildiğimiz için de başka bir yere sahip. Lakin elbette oynanış olarak da her zamanki üzere hoş bir tecrübe sunuyor.

Resident Evil Village

Resident Evil serisinin yeni oyunu Resident Evil Village, aslında birçok oyuncu için kuşku yaratmıştı lakin ufak eksiklerine karşın katiyen bir epey başarılı bir oyun karşımıza çıktı. Bilhassa öykü sunumu ve farklı şekildeki misyonları ile yılın en düzgünlerinden birisi oldu.

It Takes Two

Yılın En Âlâ Oyunu mükafatını de kazanan It Takes Two’yu anlatmaya çok da gerek yok. Bilhassa oynanış konusunda sunduğu cümbüş sahiden yılın en düzgünü dedirten cinsten.

Loop Hero

Four Quarters’ın geliştiriciliğini yaptığı Loop Hero, yılın başında az da olsa konuşuldu lakin ne yazık ki sonrasında unutulan bir oyun oldu. Tekrar de bilhassa oynanışıyla yılın en düzgünlerinden biriydi. Bağımsız bir oyun olduğunu da unutmamak gerek.

Forza Horizon 5

Xbox’ın en büyük serilerinden Forza Horizon’ın yeni oyunu Forza Horizon 5, bilhassa grafikleriyle bizleri büyüledi diyebiliriz. Oyunu anlatmaya da gerek yok. Klasik Forza Horizon tecrübesi.

Death’s Door

Aksiyon rol yapma çeşidindeki Death’s Door, yaz aylarında çıkışını yapmıştı. Ne yazık ki Loop Hero üzere yalnızca çıktığı periyot konuşulan ve sonrasında unutulan bir oyun oldu. Lakin müzikleri, tasarımı ve öbür tüm ayrıntılarıyla yılın gözden kaçırılmaması gereken bağımsız oyunlarından biri.

Pekala sizce 2021’in en düzgün oyunu hangisi? Aşağıdaki anketimize katılarak yılın en yeterli oyunu için seçiminizi belirtebilirsiniz.

Yılın en güzel oyunu Deathloop Metroid Dread Marvel’s Guardians of the Galaxy Psychonauts 2 Ratchet & Clank: Rift Apart Resident Evil Village It Takes Two Loop Hero Forza Horizon 5 Death’s Door Oy Ver 20 kişi oy verdi. Sonuçları Göster Yılın en âlâ oyunu Deathloop Metroid Dread Marvel’s Guardians of the Galaxy Psychonauts 2 Ratchet & Clank: Rift Apart Resident Evil Village It Takes Two Loop Hero Forza Horizon 5 Death’s Door Anket Sonlandı 20 kişi oy verdi. Sonuçları Göster Yılın en düzgün oyunu 5% Deathloop 1 oy 5% Metroid Dread 1 oy 0% Marvel’s Guardians of the Galaxy 0 oy 0% Psychonauts 2 0 oy 0% Ratchet & Clank: Rift Apart 0 oy 30% Resident Evil Village 6 oy 30% It Takes Two 6 oy 5% Loop Hero 1 oy 25% Forza Horizon 5 5 oy 0% Death’s Door 0 oy 20 oya nazaran sonuçlar listelenmiştir. Ankete Dön

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu