Mobil

Apple dünyanın birinci 3 trilyon dolarlık firması oldu

Teknoloji dünyasının lokomotiflerinden Apple rekorlara doymuyor. Sırasıyla 1 trilyon dolarlık ve 2 trilyon dolarlık şirket unvanlarını geride bırakan firma artık de 3 trilyon dolarlık şirket unvanına kavuştu.

Apple’ın kıymeti 3 trilyon dolar oldu

Apple’ın son periyottaki en değerli atılımı elbet ARM tabanlı Apple Silicon yongaları olmuştu. Masa üstü bilgisayar dünyasında yeni bir periyodun fitilini ateşleyen bu atak öbür pek çok firmaya da ilham kaynağı oldu. Haliyle Intel ve AMD’nin de bu noktada rekabette tutunabilmek için ataklar yapmasına da vesile oldu.

Öbür taraftan güçlü gerçekliğe odaklanacak ilgi cazibeli bir kaskın kapalı kapılar gerisinde geliştiriliyor olması, 5G modem teknolojileri konusundaki yatırımlar ve şoförsüz araç teknolojilerine yapılan önemli yatırımlar Apple’ın yükselişine dayanak oldu.

Yatırım uzmanları yaşanan bu gelişmeleri yatırımcıların en güzel biçimde ödüllendirdiğini tabir ediyor. 2022 yılının birinci günlerinde Apple’ın pay bedelleri 182 dolar civarına çıkarak bu mükafatı aldı. Böylelikle Apple tarihte birinci sefer 3 trilyon dolar kıymetini aşan şirket unvanını elde etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu