Donanım

AirPods yazılım güncellemesi artık daha kolay

AirPods eser yazılımını güncelleme süreci, yeni bir eser yazılımı indirmenin ve yüklemenin manuel bir yolu yahut hatta güncellemenin ilerleyişine ait rastgele bir gösterge olmadığı için hayli baş karıştırıcı bir mevzu. Birçok kullanıcının canını sıkan bu durum nihayet macOS Monterey 12.3 beta sürümüyle birlikte çözümleniyor.

Perşembe günü geliştiriciler için piyasaya sürülen macOS Monterey 12.3 betada, AirPods eser yazılımını güncelleyen bir modüle sahip olduğu ortaya çıktı. Bilindiği üzere güncellemeler evvelden, bu güncellemeler sırf bir iPhone yahut iPad üzerinden yapılabiliyordu.

AirPods yazılım güncellemeri artık Mac üzerinden yapılabilecek

9to5Mac’te paylaşılan bilgiye nazaran, AirPods Pro‘yu macOS Monterey 12.3 beta çalıştıran bir Mac kullanarak mevcut en son üretici yazılımı sürümüne muvaffakiyetle güncellendi. Ancak iPhone ve iPad’deki üzere macOS üzerinden yapılan güncellemede hiçbir indirme ve güncelleme bildirimi görüntülenmiyor.

Apple, kulaklıklar Bluetooth aracılığıyla bir Apple aygıtına bağlandığında AirPods eser yazılımı güncellemelerinin yüklendiğini söylüyor. AirPod’ların bir güç kaynağına bağlı olması da bu süreci hızlandırıyor.

iPhone ve iPad’in bilakis Mac, AirPod’ların mevcut üretici yazılımı sürümünü göstermiyor. Apple’ın nitekim kablosuz kulaklıklarını Mac kullanarak güncelleme yeteneğine sahip olmak, bilhassa iOS aygıtı olmayan sadece Mac’i olanlar için değerli bir gelişme olarak görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu