Donanım

Nvidia GTC aktifliği geri dönüyor! İşte ayrıntılar

Nvidia’nın HPC (Yüksek Performanslı Bilgi İşlem), yapay zeka ve otomotiv sanayisi ile ilgili gerçekleştirdiği GTC aktifliği geri dönüyor. Şirket, Mart 2022’de gerçekleştirilecek aktiflik için açıklama yaptı.

2020’de pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte birçok firma fizikî etkinliklerini iptal etmek zorunda kaldı. 2021 yılındaki aktifliklerin neredeyse hepsi çevrimiçi gerçekleştirildi.

Nvidia GTC 2022 aktifliği hibrit olacak

Nvidia Lider Yardımcısı Jeff Fischer, yakın vakitte bugüne kadarki en güçlü taşınabilir GPU olan RTX 3080 Ti modelini tanıtacak. Ayrıyeten Fischer’ın Ocak 2021’in sonuna kadar piyasaya sürülecek masaüstü RTX 3090 Ti ve giriş düzeyi model olan RTX 3050 modellerinden bahsedeceği iddia ediliyor.

GTC, her yıl nizamlı olarak bahar ayında gerçekleştiriliyor. Nvidia, GTC aktifliğini bu yıl 21-24 Mart tarihleri ortasında gerçekleştireceklerini açıkladı.

Nvidia CEO’su Jensen Huang tarafından sunulacak olan aktiflik, otomotiv sanayisinde kıymetli bir yere sahip. 21 Mart’ta başlayacak geliştirici konferansı, San Jose’de yüz yüze gerçekleştirilecek.

Şirket, 20 Mart’ta Derin Öğrenme Enstitüsü (DLI) atölye çalışması yapılacağını da duyurdu. Konferansın geri kalanında çeşitli konuşmalar, DLI eğitimi ve paneller yer alacak.

Nvidia’nın GTC 2022 etkinliğinde AMD’nin Kasım 2021’de piyasaya sürdüğü Instinct MI 200’ün rakibi olan Hopper mimarisini de tanıtması bekleniyor. Şirketin birinci sefer çoklu yonga tasarımı kullanacağı Hopper mimarisi, sunucularda kullanılacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu