Donanım

Lisa SU, RX 6000 kartları ve Ryzen 7000 işlemciler için 2022 yılını amaç gösterdi

AMD’nin işlemci ve ekran kesimindeki gelişimine öncülük eden Dr.Lisa SU, şirketin çıkar açıklamalarında RDNA 3 ve Zen 4 mimarileri hakkında yeni bilgiler paylaştı.

Beklenenden erken gelebilir

AM4 soketine uzun yıllar takviye vererek kullanıcı şad eden AMD, yakında DDR5 bellek ve PCIe Gen5’i destekleyen yeni AM5 standardına geçiş yapacak. Birçok kullanıcı tarafından merakla beklenen yeni işlemci ve ekran kartları hakkında 2022 yılını maksat gösteren Lisa SU, ”2022 ve sonrasında büyümemizi desteklemek, gereken kapasiteyi garanti altına almak için kıymetli yatırımlar yaptık” kelamlarını lisana getirdi.

RDNA2’ye kıyasla büyük bir performans artışı sunması beklenen RDNA3 mimarisi, tezlere nazaran ayrıyeten yonga setlerini tek bir kalıpta birleştirecek ve TSMC N5 ve N6 süreç teknolojisini kullanacak. Bununla birlikte Radeon RX 7000 serisinin, birinci MCM (Multichip Modules / Çok Yongalı Modül) tabanlı GPU mimarisi olması bekleniyor.

Intel, yeni ekran kartlarını milyonlarca oyuncuya ulaştıracak

4 gün evvel eklendi

Her iki durumuda göz önünde bulundurduğumuzda AMD’nin yol haritasında yapılacak çok şeyin olduğunu söyleyebiliriz. Yeni mimariye sahip yonga setleri hakkında belli bir tarih paylaşmayan fakat 2022 yılını hedefleyen şirketin, eser tanıtımlarına mı yoksa piyasaya sürülüş tarihine mi atıfta bulunduğu şimdi bilinmiyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • AMD’nin yeni ekran kartları ve işlemcileri bu yıl geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu