Oyun

Activision cephesi, hilecilere dava açtı!

Activision hilecilerle uğraşmaya devam ediyor. Call of Duty oyunlarını muhafaza altına almak isteyen şirket, uzun müddettir sürdürdüğü uğraşın sertliğini arttırma kararı aldı. Son gelişmelere nazaran oyun devi artık mevzuyu mahkeme salonlarına taşımaya başlayacak.

Birinci adımlarını atan Activision cephesi, bir platformu dava etti. Call of Duty oyunları için hile satışı gerçekleştirdiği öğrenilen platformun, kapatılması isteniyor.

Activision, Alman web sitesini dava etti

Bir Alman web sitesi olan Engine Owning ile gayret eden Activision, artık mahkeme kararını bekliyor. Öte yandan hayli tanınan bir site olan Engine Owning, hile satışları konusunda uzun müddettir piyasada. Eserlerinden çekinmeyen platform, dava hakkında bir açıklama gerçekleştirmedi. Oyunculara, maksat asistanı, duvarın ardını görme ve tam kapasiteli radar servisleri sunan site, Call of Duty: Warzone içerisinde de yer kaplamakta.

Hususla ilgili birde basın açıklaması gerçekleştiren Activision cephesi ise, durumun çözülmesini istiyor. Şirketin açıklamasında şunlara yer verildi:

Activision‘ın davası, kamu üyelerinin haksız rekabet avantajları elde etmelerini sağlamak için tasarlanmış çok sayıda berbat maksatlı yazılım eserini kâr maksadıyla dağıtan ve satan bir kuruluşun yasa dışı davranışlarına son vermeyi amaçlıyor. Activision, davalıların lehine hak kazanabilir. Alternatif olarak Activision, davalılar tarafından yapılan her bir ihlal için 2 bin 500 ABD Doları meblağında azamî yasal tazminat hakkına sahiptir.

Abonelik sistemiyle çalışan ve işlerini büyüten Engine Owning cephesinin dava sonucu ne yapacağı epey merak ediliyor. Piyasadaki çabucak her oyuna hile takviyesi sunan platformun, önemli bir tazminat ile karşı karşıya kalması olası. Bununla birlikte platformun kapatılması da muhtemel seçenekler ortasında. İlerleyen günlerde yeni ayrıntıların ortaya çıkmasına olası gözüyle bakılıyor. Activision tarafından “yasa dışı” olarak nitelendirilen Engine Owning‘in mahkeme öncesi hizmet vermeye devam edip etmeyeceği de merak konusu. Bakalım şirket, bu durumun üstesinden gelebilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler Activision cephesinden gelen atakları nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce şirket başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu