Mobil

Microsoft Teams’in telsiz özelliği artık tüm taşınabilir aygıtlarda mevcut

Microsoft Teams‘in telsiz özelliği olan Walkie Talkie artık tüm kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılabilecek. Eylül 2020’de Android aygıtlar için yaygın kullanıma sunulmasının akabinde özellik, artık de iOS aygıtlara geldi. Ayrıyeten Zebra taşınabilir aygıtlarda Teams’in telsiz özelliğinden faydalanabilecek.

Walkie Talkie taşınabilir aygıtlarda erişilebilir

Yaklaşık iki yıl evvel kullanıma sunulan Teams’in telsiz özelliği belli aygıtlarla hudutlu bir kullanıma sahipti fakat bu durum değişiyor. iOS ve Android kullanıcıları, aktüel Microsoft Teams uygulamaları aracılığıyla özelliğe erişim sağlayabilecekler. Kullanıcılar hem hücresel hem de kablosuz temas üzerinden Walkie Talkie’yi kullanabilecekler.

Microsoft, ayrıyeten Zebra Technologies ile stratejik iştirakini genişlettiğini de duyurdu. Bu paydaşlığın sonucu olarak telsiz özelliği TC serisi, EC serisi ve MC serisi dahil olmak üzere birçok Zebra taşınabilir aygıtlarında genel olarak mevcut olacak. Ayrıyeten Zebra aygıtlara kolay erişim için bir Walkie Talkie düğmesi eklenecek.

Microsoft’tan Emma Williams, şirketin dijital telsiz özelliğinin klâsik telsizlere kıyasla avantajlarından bahsederek: “Teams’te yerleşik olarak bulunan bu fonksiyonellik, çalışanların taşıması gereken aygıt sayısını azaltır ve BT maliyetlerini düşürür. Ayrıyeten Wi-Fi yahut hücresel data üzerinden çalışabildiği için birçok ortam koşulunda kullanıcılara kolaylık sunuyor.” sözlerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu