BilimTeknoloji

2021 yılının en tanınan 10 sineması

2020 yılının son 9 aylık kısmı ne yazık ki pandemiyle geçti ve neredeyse hiçbir sinema vizyona girmedi. 2021 yılının başları da sinema konusunda biraz boş geçse de yılın sonuna yanlışsız gelen sinemalarla bir epey ağır bir periyot oldu. Yıl boyunca birçok sinema ile ilgili haber paylaştık ve sinema haberleri bilhassa kimi sinemalar sayesinde bir oldukça ilgi gördü. Biz de bu yazımızda 2021 yılı içerisinde en çok konuşan en tanınan 10 sineması sizler için listeledik.

Yılın en çok ses getiren 10 sineması

10 – Mortal Kombat

Oyun severlerin yakından tanıdığı Mortal Kombat‘in yeni sinema uyarlaması 23 Nisan 2021’de vizyona girdi. Ne yazık ki sinema bekleneni verememesinin yanında bir oldukça tenkit alan bir sinema. Yılın en popülerlerinden birisi olması dışında birçok izleyici için yılın en kötüsüydü de.

9 – Godzilla vs. Kong

31 Mart 2021’de vizyona giren Godzilla vs. Kong‘un aslında sinema olarak izleyicilere pek bir şey sunması beklenmiyordu. Onun yerine kaliteli CGI ve dev bir dövüş bekleniyordu ki aslında sinema bu beklentiyi de karşıladı. Hoş bir ekranın karşısında patlamış mısırla baş yormadan izlenebilecek bir sinema oldu.

8 – No Time to Die

No Time to Die, olağanda 2020 yılının başlarında vizyona girecekti fakat salgın sebebiyle 30 Eylül 2021’e kadar ertelenmişti. James Bond sineması olması bile aslında No Time to Die’ın tanınan olmasına yetiyor lakin bu sinemanın öbür bir özelliği daha vardı, o da Daniel Craig’in son James Bond sineması olması.

7 – Zack Snyder’s Justice League

2017 yılında vizyona giren fakat büyük yansılar çeken Justice League sineması bu yıl 18 Mart’ta Zack Snyder’s Justice League ismiyle tekrar yayınlandı. Bu versiyon 4 saatten oluşuyordu ve sinemanın asıl direktörü Zack Snyder’ın kurgusunu içeriyordu. Her ne kadar 2017 yılındaki sinemadan hoş olsa da tekrar ortalamanın üzerine çıkabilen bir sinema ne yazık ki olamadı.

6 – Black Widow

Tekrar 2020 yılında vizyona girmesi beklenen lakin salgın sebebiyle tam 1 yıl ertelenen Black Widow, bir yıl ortadan sonra birinci vizyona giren Marvel sineması olduğu için bir oldukça konuşuldu. Hem cihana yeni bir karakter kazandırdı hem de Black Widow’a bir veda oldu.

5 – Süratli ve Öfkeli 9

Süratli ve Öfkeli serisini artık tanıtmaya çok da gerek yok. Yeni bir sinemasının vizyona gireceği her yıl kesinlikle en çok konuşulan sinemalardan biri oluyor. Fakat bu seri için de artık son yaklaştı. Seri 10. ve 11. sinemalar ile sonlanacak.

4 – Don’t Look Up

Netflix’in yıldızlarla dolu yeni sineması Don’t Look Up geçtiğimiz günlerde yayınlanmasına karşın mutlaka yıla damgasını vuran sinemalardan biri oldu. Hem oyuncularıyla hem de hususuyla ayrıyeten yılın en güzellerinden de biriydi.

3 – Dune

Bu yılın en çok beklenen sinemalarından biri olan bilim kurgu sinema Dune, hem kalitesiyle hem de büyüklüğüyle yıla damga vuran sinemalardan birisi oldu. Bu kadar yüksek yapımlı bir bilim kurgu sineması görmek ve bu kadar kaliteli olması katiyetle onu yılın en popülerlerinden biri yaptı.

2 – The Matrix Resurrections

The Matrix serisinin yeni sineması olan The Matrix Resurrections, duyurulduğu günden bu yana merakla bekleniyordu fakat ne yazık ki sinema bekleneni çok veremedi. Bu yüzden serinin büyüklüğü ve yeni sinemanın beklenenden berbat olması bu sineması de yılın en çok konuşulan sinemalarından biri yaptı.

1 – Spider-Man: No Way Home

Jamie Foxx’un sinemada olacağının açıklanmasından bu yana merakla beklenen yeni Spider-Man sineması katiyetle bu yılın en çok konuşulan sineması oldu. Başka Spider-Man’lerin sinemada olup olmayacağı ile ilgili büyük teoriler dönerken sinema beklendiği üzere gişede de rekorlar kırarak açılış yaptı ve bu rekorlar hala devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu