İnternet

YouTube’da 10 milyar İzlenme Sayısına Ulaşan Birinci Görüntü, Baby Shark Oldu!

Baby Shark Dance görüntüsü, YouTube’da 10 milyar görüntülemeyi aşan birinci görüntü olarak tarihe geçti. Pinkfong tarafından yüklenen görüntü, 2020’nin son haftalarından bu yana platformda esasen en çok izlenen görüntü pozisyonundaydı. Görüntü, Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin en çok izlenen görüntü rekorunu elinde tutan Despacito müzik görüntüsünü tahtından indirmişti.

Pinkfong, Güney Koreli SmartStudy şirketine bağlı bir çocuk eğitim markası. Kanal, çocuk müziklerine, oyunlarına ve uygulamalarına dayalı 4.000’den fazla görüntüye sahip.

Pinkfong CEO’su Min-Seok Kim, mevzu hakkında Independent’a yaptığı açıklamada “Baby Shark’ın dünyanın dört bir yanındaki insanları nasıl birbirine bağladığına şahit olmak hakikaten manalı bir seyahatti. Baby Shark’ın her yerde daha da fazla hayrana eşsiz tecrübeler getirecek öteki maceralarını tanıtmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Çabucak üstte izleyebileceğiniz Baby Shark Dance görüntüsü beş yıl evvel, 18 Haziran 2016’da YouTube’a yüklendi. Yüklendiği 13 Ocak 2017’den bu yana 8 milyona yakın izlenmeye ulaşan Despacito ise, ikinci sırada yer alıyor.

Elon Musk da, geçtiğimiz yıl yayınladığı bir Twitter iletisinde Baby Shark Dance görüntüsünden bahsetmiş ve görüntü için “Baby Shark herkesi darmadağın etti” cümlesini kurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu