Mobil

Yılın En Âlâ Yerli Taşınabilir Uygulaması Belirli Oldu

Sıhhat ve düzgünlüğü akıllı telefon uygulamasında bir ortaya getiren Help Steps, ‘Yılın En Uygun Yerli Taşınabilir Uygulaması’ seçildi. Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec tarafından düzenlenen 9. Boğaziçi Bilişim Mükafatları, düzenlenen merasimle sahiplerini buldu. Kazananlar, 1 milyondan fazla kişinin ve heyetin oylarıyla belirlendi. 

Mükafatın sahibi olan Help Steps’in Kurucusu ve CEO’su Beğenilen Venedik, “Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sıhhat ve uygunluğu bir ortaya getirerek bu mükafata sahip olduğumuz için çok mutluyuz” dedi. Help Steps’in sağlıklı toplum amacına takviye olurken kullanıcıların düzgünlük yapmasına da imkan verdiğini belirterek şöyle konuştu: “Kuruluşumuzdan bu yana geçen 2 yılda 1.4 milyon kullanıcıya ulaştık. Kullanıcılar 175 milyar adım atarak gereksinim sahiplerine bağışladı. Yeni yıl itibariyle dünyaya açılarak 50 milyon kullanıcı gayemize odaklanacağız. Herkese dayanakları için teşekkür ediyor ve birlikte güzelliğe yürümeye davet ediyoruz.” 

Nasıl kullanılıyor?

Help Steps uygulamasını indiren kullanıcılar cep telefonları cebindeyken tüm gün her zamanki üzere yürüyor, bisiklete biniyor yahut koşuyor. Bu adımlar tıpkı vakitte bir adımsayar olan Help Steps uygulamasında birikiyor. Akabinde akşam saat 24:00 olmadan kullanıcılar uygulamaya girip ‘Adımlarımı HS’ye çevir’ butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyor. Adımları HS puanına dönüşen kullanıcılar bu puanları isterse biriktiriyor ya da muhtaçlık sahibi ferdi yararlanıcılar yahut sivil toplum kuruluşlarına bu uygulama üzerinden bağışlıyor. Ahbap, Kızılay, Tema, Unicef, Türk Eğitim Vakfı, UCİM, SMA-DER, HAÇİKO üzere 28 STK’nın, spor kulüpleri ve ferdi yararlanıcıların bulunduğu Help Steps platformunda şimdiye kadar 175 milyar adım bağışlandı.  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu