Mobil

Xiaomi, 120W tek hücreli şarj teknolojisini tanıttı!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri ortasında bulunan Xiaomi, kullanıcılarına her alanda birçok eser sunuyor. Bu eserler kaliteli materyale sahip oluyorlar ve kullanıcılara bugüne kadar yaşayacakları en âlâ tecrübesi sunmaya çalışıyor.

Şirket, bugüne kadar kendi geliştirdiği teknolojilerini aygıtlarına entegre etmişti. Bilhassa süratli şarj konusunda ihtilal yapan markalardan olan Xiaomi, yeni jenerasyon kendi ürettiği 3. işlemcisi Surge P1‘ı duyurdu. Bu işlemci birinci olarak Mi 12 Pro’da karşımıza çıkacak.

Xiaomi, yeni süratli şarj işlemcisi Surge P1’ı tanıttı!

Bugün Xiaomi, yeni kuşak süratli şarj işlemcisi Surge P1‘ı duyurdu. Yapılan aktiflikte yeni işlemcinin özelliklerinden ve temel parametrelerinden bahsedildi. Bunun yanında bu işlemciyle birlikte kullanıcılara sunulacak 120W tek hücreli şarj teknolojisine dair ayrıntılı açıklamalarda bulunuldu. Sistemin nasıl işlediği aktiflikte bizlere anlatıldı.


Xiaomi 12

Xiaomi açıklamasında geçmişteki tek hücreli süratli şarj sisteminde akıllı telefona gelen 20V voltaj girişini bataryayı şarj edebilen 5V voltaja dönüştürmek için 5 farklı şarj pompasının seri-paralel devresinin gerektiği söyledi. Bu sistemden ötürü aygıtın ısısının çok yükseldiği söylendi. Ayrıyeten gerçek kullanımda tam güçte uzun müddet çalışmanın imkansız olduğu vurgulandı.

Bu meseleden kurtulmak için şirket, yeni işlemcisi Surge P1’ın içine iki adet akıllı şarj çipi yerleştirdi. Bu akıllı çipler klasik 5 şarjlı pompanın karmaşık yapısının vazifelerini yerine getiriyor. Yeni işlemci sayesinde akıllı telefona gelen yüksek voltajlı gücü, bataryaları direkt ve daha verimli bir halde şarj edebilen büyük bir akıma dönüştürüyor.

Xiaomi, yeni işlemcisi Surge P1’ın sanayinin birinci rezonans şarj çipi olduğunu söyledi. Surge P1, uyarlanabilir anahtarlama frekansına sahip 4:1 ultra yüksek verimli mimariye sahip olduğunu söyledi. Yeni şarj çipi, Mi 12 Pro ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Pekala, sizin niyetleriniz neler? Sizce 120W üzere süratli şarj teknolojilerine akıllı telefonlarda gereksinim var mı? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu