Teknoloji

Yılbaşında ikram olarak alabileceğiniz teknolojik eserler

2022 yılına girmemize artık sırf saatler kaldı. Pek çok kişi sevdiklerine, arkadaşlarına ve ailelerine alacakları yılbaşı armağanlarını çoktan hazırladı. Ama siz şimdi bir şey almadıysanız ve ne alacağınızı bilmiyorsanız, tasa etmenize gerek yok. Sizin için yılbaşında ikram olarak alabileceğiniz teknolojik eserler bir ortaya getirdik.

Herkesin yılbaşı armağanı olarak isteyeceği teknolojik eserler

Sizin için hazırladığımız bu listedeki teknolojik eserlerin en uygunun fiyatlısından en kıymetlisine kadar hangisini alırsanız alın, teknoloji tutkunlarının bayılacağından kuşkunuz olmasın. Kimi nispeten biraz daha gençlere yönelik olsa da her yaştan beşere alabileceğiniz bu yılbaşı ikramlarına kesinlikle göz atmalısınız.

Listemizi hazırlarken birinci hususlara ferdî kullanıma uygun aygıtları yerleştirdik. Sonraki cihazlardaysa biraz daha genele hitap edecek olanları koyduk. Ayrıyeten dilerseniz satın alabileceğiniz linkleri de eserlerin ilgili başlıklarının altında bulabilirisiniz.

Kablosuz kulaklık

Günümüzde artık ünlü ses sistemi şirketlerinden akıllı telefon üreticilerine kadar pek çok marka kendi kablosuz kulaklıklarını geliştiriyor. Pek birçok da artık günümüz standartlarını hem Bluetooth 5.0 ve üzeri teknolojisi hem de stereo yahut Hi-Fi kalitesi ses takviyesine, hatta faal gürültü engelleyici üzere özelliklere sahip.

Olağan uzunca bir devir en büyük problemleri ortasında yer alan şarj ve kullanım müddetleriyle ilgili problemleriyse neredeyse büsbütün aşılmış durumda. O denli ki buldukları orta tahlil olan aygıtları şarj eden saklama kutuları sayesinde kullanım müddetleri 1 günü aşıyor. Biz de teknolojik eserler listemizde sahip olduğu özellikler açısından rakiplerine kıyasla nispeten daha uygun fiyatlı olduğu için Huawei FreeBuds Pro’yu paylaşmayı seçtik.

Eseri satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Akıllı bileklik ve saat

Akıllı bileklikler ve saatler artık giderek yaygınlaşıyor. Sahip oldukları özellikler sayesinde kullanıcılarını iş, spor, cümbüş ve günlük kullanım alanlarında destekledikleri için tercih ediliyorlar. Örneğin kimi insan kimi durumlarda şayet kolunda akıllı saati varsa telefonunu yanına almayabiliyor. Yada bir toplantı yahut görüşme sırasında bu aygıt üzerinden kolay kolay bağlantı sağlayabiliyor.

Bu noktada akıllı bileklik olarak Xiaomi’nin uzun yıllardır giderek popülerleşen Mi Band serisinin 6. modelini ve akıllı saat kategorisinden de Samsung Galaxy Watch 4’ü listemize dahil ettik. Olağan bu noktada Apple kullanıcılarının ekosistemlerine yeni bir aygıt katmak için Apple Watch modellerine yönelmesinin daha mantıklı olacağını düşünüyoruz.

Eserleri satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sanal gerçeklik gözlü

2022 yılının Metaverse başta olmak üzere, tüm sanal gerçeklik pazarı için hareketli geçeceğini söyleyebiliriz. Alışılmış bu teknoloji aslında uzun vakittir ortamızda bulunuyor. Bu alanda da Oculus Quest 2 128GB satın alabileceğiniz en uygun aygıtlardan biri olarak gözüküyor.

Eseri satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bluetooth hoparlör

Bluetooth hoparlörler de artık hayatımızın bir kesimi haline geldi. Şayet sizde yoksa bile, kesinlikle bir yakınınızın elinde bu aygıtlar ile dolaştığını görmüşsünüzdür. Bu aygıtlar sayesinde gittiğiniz her yerde elinizde, masanın üzerinde, çantanızın bir kenarında yahut kamp ateşinin etrafında arkadaşlarınızla otururken, dinlediğiniz yahut izlediğiniz her neyse ses kalitesinden ödün vermeden topluca faydalanabilirsiniz.

Biz de bu alanda öncü olarak kabul edilen markalar ortasında yer alan JBL Flip 4 modelini listemize dahil ediyoruz. Ses kalitesinin yanı sıra bu aygıt, Ipx7 su geçirmezlik sertifikası sayesinde havuz başlarında da kullanıcıların en çok tercih ettikleri ortasında yer alıyor.

Eseri almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Masaj aleti

Yorgun bir iş gününün akabinde yahut ağır bir spor idmanından sonra bedeninizdeki kaslar rahatlamak isteyecektir. Alışılmış açıkçası düzgün bir masaj seansı için kâfi bütçeniz olsa bile vaktiniz olmayabilir. Fakat listemize dahil ettiğimiz bu aygıt sayesinde, dilediğiniz her yerde sırt çantanızdan çıkararak masaja başlayabilirsiniz.

Birden fazla başlığı sayesinde bedeninizin her bölgesinde kullanabilirsiniz. Ayrıyeten kablosuz oluşu da epey kıymetli bir avantaj olacaktır. Zira gittiğiniz her yerde masaj yapmak için priz aramak bir mühlet sonra aygıttan soğumanıza sebep olabilir.

Eseri almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Fotoğraf makinesi

Fotoğrafçılık benimde hayatımda değerli bir yere sahip olduğu için aygıt seçiminde epeyce düşündüm. Fotoğrafçılığa yeni başlayacak birisi için çok kıymetli ve karmaşık aygıtlara gerek yok. Ancak aktüel ve nispeten yeni bir model olması öneli. Ayrıyeten birtakım standartları da desteklemesi gerekiyor ki bu aygıtı uzunca bir mühlet kullanabilsin ve beklentilerini karşılasın.

Bu noktada DSLR makineler ortasından Canon EOS 2000D modelinin hayli ülkü olduğunu düşünüyorum. Yeni modeller ortasında yer almasına karşın nispeten uygun fiyatlı bir aygıt ve pek çok teknolojiyi beraberinde getiriyor. Örneğin akıllı telefonunuza indirdiğiniz uygulaması sayesinde fotoğrafları direkt olarak kablosuz bir formda süratlice aktarabiliyorsunuz.

Eseri almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyun konsolu

Oyuncuların vazgeçilmezi ortasında yer alan oyun konsolları, bilgisayar kasalarına nazaran epeyce kompakt yapılarda karşımıza geliyor. Ayrıyeten sistem toplamakla uğraşmanıza ve yazılımları tek tek indirmenize de gerek yok. Tek yapmanız gereken aldıktan sonra televizyon yahut monitörünüzün yanına koyup suramı gerçekleştirmek olacaktır.

Olağan 2022 yılına girerken kesinlikle yüzümüzü aktüel modellere dönmemiz gerekiyor. Bu noktada PlayStation 5 ve Microsoft Xbox Series X modelleri amiral gemisi sınıfında doruğa oturuyor. Lakin bizim teklifimiz ailenin uygun fiyatlı modeli olan Xbox Series S olacaktır. Çünkü bu aygıt başka iki model üzere 4K ve HDR takviyesinden ödün vermeden sıkıntısız bir performans sunmayı başarıyor.

Eseri almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Robot süpürge

Robot süpürgeler de artık konutlarımızda yer edinmeyi başardı. Bilhassa Türkiye’de son yıllarda satışlarında da büyük bir artış gözlemleniyor. Doğal her modelin özellikleri oburunu tutmuyor. Lakin genel çizgileriyle bakıldığında birbirine misal yapıda olduklarını görüyoruz. Bu nokta da Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro modelini listemize ekledik.

Siz meskende yahut işteyken akıllı aygıtınızda bulunan uygulaması üzerinden çalıştırarak, muhakkak bir odayı yahut konutun tamamını süpürmesini, hatta ıslak paklık, yani moplamasını bile sağlayabilirsiniz. Girmesini istemediğiniz yerleri yahut tam karşıtı bir biçimde sırf belli bir bölgeyi temizlemesini sağlayabilirsiniz. Her ne kadar pak bir konutunuz olduğunu düşünüyor olsanız da birinci haritalandırmadan itibaren toz haznesini dolu görmek şaşırtan olacaktır.

Eseri almak için buraya tıklayabilirsiniz

Yılbaşında alabileceğiniz teknolojik eserler listemizin sonuna geldik. Siz bu aygıtlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu