Donanım

***Yerli üretim akıllı robot süpürge: Sunny Hero Pro

Ülkemizde kurulan akıllı robot süpürge fabrikası ile Avrupa’ya da ihraç hedefleyen Sunny Elektronik, kendi tesislerinde yerli olarak ürettiği akıllı robot süpürgeleri ile pazardan kıymetli bir hisse kapma gayesinde. 2022 yılında Türkiye’de satılması mümkün 1 milyondan fazla akıllı robot süpürgenin Sunny Elektronik tesislerinde üretilmesini hedefleyen şirketin kendi markasını taşıyan modeli Sunny Hero Pro sahip olduğu özellikler ile argümanlı modellerden.

Sunny Elektronik’in İstanbul’da yer alan tesislerinde birinci üretimlerine başlanan modelin yerli üretim versiyonları önümüzdeki devirde mağazalarda Made in Turkey ibaresiyle yerini alacak. Bu ortada hali hazırda 4000 adet de Çin’deki fabrikadan İthalat yapılmış. Kapasiteli biçimde üretim başlayana kadar oluşacak farkın bu modellerle karşılanması amaçlanmış. Tıpkı fabrikada Viomi markasıyla da robot süpürgeler üretilecek ve üretilen bu modeller birçok ülkeleye Made in Turkey damgalı olarak ihraç edilecek.

Günümüzdeki üst düzey akıllı robot süpürgelerden beklenen çabucak her şeyi üzerinde taşıyan model, otonom paklık, konutun krokisini çıkarma ve otomatik oda oluşturma, şarj olduktan sonra paklığa devam etme, ıslak silme yapabilme üzere temel birçok beklentiyi karşılayacak seviyede bir eser olmuş. Dört farklı süpürme moduna sahip olan aygıtın azamî emiş gücünde 2000Pa çekim yapabiliyor.

Otomatik Toz Boşaltma İstasyonlu Model

Emiş gücü konusunda pazar ortalamasında konumlanan eserin fark yaratan artılarından bir tanesi ise otomatik toz boşaltma istasyonuna sahip olması. Bu sayede 600ml kapasiteli toz haznesi dolduğunda aygıt otomatik olarak istasyona gidip tozu boşaltıyor ve paklığa devam ediyor. Bu istasyon 4000Pa emiş gücü ile toz haznesini süratlice temizliyor. Bu sayede size yalnızca yaklaşık ayda bir defa (evin durumuna nazaran bu müddet biraz daha kısa olabilir) toz torbasını çıkarıp çöpe atmak ve yerine pak toz torbası takmak kalıyor.

2 yan fırça ve 1 dövücü fırça ile misyon üstlenen akıllı robot süpürge, azamî emiş gücünde 60db’den daha düşük bir gürültü üretiyor. Sunny’nin kendi geliştirdiği ve hem Android hem de iOS sürümü bulunan taşınabilir uygulaması 4 farklı emiş gücünde paklık yapmaya imkan tanıyor lakin silme modunda süpürme gücü düzeyinin değiştirilemiyor oluşu bize biraz garip geldi açıkçası fakat bu da çok kıymetli bir sorun değil. HEPA filtreli model, süpürme esnasında dışarı çıkabilecek toz zerreciklerini de filtreliyor.

5200mAh Pil ve Varlıklı Kutu İçeriği

Oldukça varlıklı bir kutu içeriği ile gelen akıllı robot süpürge, uzunca bir mühlet yedek kesim gereksiniminiz olmadan misyonunu sürdürecek biçimde size ulaşıyor. Aslında gereksiniminiz olsa da Sunny’nin ülkemizdeki yaygın servis ağı sayesinde bu bahiste bir sorun yaşamayacaksınız ki aslında Sunny de kendi web siteleri üzerinden yedek kesim satışı yapıyor.

Sunny Hero Pro 5200mAh kapasiteli bir pile sahip. Bu pil ile yaklaşık 3 saat müddetle kesintisiz paklık yapabilecektir. Tabi bu müddet yalnızca silme yaptığınız bir senaryoda çok daha uzun olabilir. Ayrıyeten azamî emiş gücünde çalışmaması, ortamdaki eşya yoğunluğu yahut kalın halılar üzere durumlar pilin biraz daha kısa müddette bitmesine ya da tam karşıtı duruma da tesir edebilir. Sonuç her ne olursa olsun ortalama bir klâsik Türk ailesinin 100-120 metrekarelik meskenini süpürmek ve silmek için sahip olduğu yetkinlikler ziyadesiyle tatmin edici olacaktır.

Birden fazla haritayı hafızasına alıp uygun haritaya nazaran paklık yapabilen akıllı robot süpürge, LDS takviyesi sayesinde her türlü şartta istikametini basitçe buluyor ve eşyalara çarpmadan paklığı tamamlıyor. Türkçe seslendirmeli model, daha evvel alışık olmadığımız formda adaptör bağlayarak manuel şarj imkanı da mevcut lakin bunun konulduğunu anlayamadık açıkçası.

Genel manada başarılı bir akıllı robot süpürge imajı çizen Sunny Hero Pro, 9,8cm yüksekliğe sahip ve 2cm yüksekliğindeki mahzurları aşabiliyor. Robot süpürgenin girip çıkmasını istediğiniz eşyaları yahut odaları düşünürken bu bilgilere de dikkat etmenizde büyük fayda var.

Taşınabilir uygulamasının biraz daha geliştirilmeye gereksinimi olduğunu belirtmeden geçemeyeceğimiz Sunny Hero Pro, resmi sitesi üzerinden 6799TL fiyat etiketi ile satılıyor. Öteki pazar yeri noktalarından ise daha uygun fiyatlara temin etmek mümkün. Eserin resmi mağaza sayfasına buradan erişilebiliyor.

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Başka Mesken Elektroniği Haberleri
  • Sunny Hero Pro akıllı robot süpürge

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu