Donanım

Yeni Ürün Yazılımı, RTX 3080 Ti Madencilik Hızını Yüzde 21 Artırıyor

EVGA’nın güç limiti düzeltmesi diğer kart markalarında işe yarayabilir.

OwnSnap tarafından bildirildiği üzere madenciler, yerleşik LHR silikonlu RTX 3080 Ti grafik kartlarından daha fazla performans elde etmenin bir yolunu buldular . Bu, bir BIOS flaşı aracılığıyla yapılır veya bir EVGA kartınız varsa, bir bellenim yükseltmesi ile yapılabilir.

Tüm bu konuşma, Reddit kullanıcısı @bravo_char’ın 3080 Ti’nin performansının nasıl iyileştirileceğine dair bilgiler yayınlamasıyla başladı Ona göre, varsayılan BIOS’a sahip çoğu RTX 3080 Ti, madencilik iş yüklerinin bir özelliği olan yüksek bellek yükü dönemlerinde etkinleştirilen gizli bir güç sınırına sahiptir.

Neyse ki, sorun EVGA’nın dikkatine sunuldu ve şirket bir düzeltme yayınladı. Bu nedenle, bir EVGA RTX 3080 Ti’niz varsa, kartınızdan daha fazla madencilik performansı elde etmek için ürün yazılımını yükseltmek en iyisi olacaktır. Bu, EVGA’nın Precision X1 yazılımı aracılığıyla yapılabilir. Bravo, XC3’ün donanım yazılımını güncelledikten sonra, kartın 66MH/s’den 80MH/s’ye çıktığını ve yüzde 21’lik bir kazanç olduğunu kaydetti.

Ancak bu, Founders Edition da dahil olmak üzere diğer RTX 3080 Ti modellerini güç sınırı sorunlarını gidermek için resmi bir ürün yazılımı güncellemesi olmadan bırakır. Geçici bir çözüm olarak Bravo, EVGA RTX 3080 Ti XC3 BIOS’u güncellenmiş ürün yazılımıyla indirebileceğinizi ve aynı etkiyi elde etmek için EVGA markalı olmayan bir RTX 3080 Ti’ye yükleyebileceğinizi belirtiyor.

Ancak Bravo, ne yaptığınızı bilmiyorsanız BIOS’u başka bir grafik kartı modeline yüklemenin çok tehlikeli olduğunu hatırlatır. Bu yüzden lütfen bunu sadece kendi sorumluluğunuzda yapın.

Ancak sonuçlar, EVGA kartlarının elde edebileceğinden bile daha iyi olabilir. YouTube’da Red Panda Mining olarak bilinen başka bir madenci , Inno3D 3080 Ti iChill X3’ünü EVGA XC3 BIOS’a yükseltti ve daha da yüksek bir 91MH/s kazandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu