Mobil

Yeni iPhone SE için çıkış tarihi netleşti!

Apple, birinci kuşak iPhone SE modelini 2016 yılında tanıtmıştı. iPhone 5S’in kasasına sahip olan bu aygıt, temelinde iPhone 6S modelinin işlemcisinden güç alıyordu. Şirket bu modeli, büyük ekranlı aygıtları kullanamayan yahut kompakt tasarım sevenler için üretmişti.

Ortadan 4 yıl geçtikten sonra, 2020 yılında Apple, 2. jenerasyon iPhone SE modelini duyurdu. Bu model ise, iPhone 11 ailesinde bulunan A13 Bionic işlemcisiyle birlikte piyasaya sürdü. Tasarım olarak ise iPhone 8‘in kasasına ve imajına sahipti. Şimdiyse 3. kuşak üzerinde çalışmaların sürat kazandığı, hatta çıkış tarihinin netleştiği konuşuluyor.

Yeni iPhone SE 2022’nin birinci etkinliğinde tanıtılabilir!

Bugün ortaya çıkan bir habere nazaran Apple, 2022’nin birinci aktifliği için Mart ve Nisan aylarını hedefliyor. Yapılacak bu lansmandaysa merakla beklenen 3. jenerasyon iPhone SE modeli uzunluk gösterecek. Doğal tasarım olarak yeni çentikli dizayna sahip iPhone Küçük üzere mi olacak, yoksa birtakım tezlerdeki üzere iPhone 8Plus’ın kasasını mı kullanacak bilinmiyor.


iPhone SE 2016 ve iPhone SE 2020

Lakin iPhone 13 ailesinde kullanılan A15 işlemcisinden güç alacağı söyleniyor. Ayrıyeten aygıtın 5G dayanağıyla birlikte gelen birinci SE modeli olacağı da biliniyor. Lakin kamera sayısı ve kullanılacak lensler üzere kaputun altında bulunan öteki donanım özellikleri şimdi yalnızca birer söylentiden ibaret.

Geçen yıl Apple, 20 Nisan’da AirTag izleme sistemini, yeni iPad Pro’yu ve M1 yongasıyla desteklenen 24 inç iMac modellerini tanıtmıştı. Ayrıyeten, Apple TV 4K’yı ve iPhone 12 ve 12 küçük için yeni bir mor renk seçeneğini tanıtmak için bir aktiflik düzenlemişti.


Apple AirTag

2020’deyse Apple, Covid-19’un en kendini en sert hissettirdiği Mart ayında beklenen bahar aktifliğini düzenlememişti. Ancak 18 Mart’ta, güncellenmiş MacBook Air ile iPad Pro modelleri ve 15 Nisan’da ikinci jenerasyon iPhone SE dahil olmak üzere pek çok aygıtı web sitesinde yayınladığı basın bültenleri ile duyurdu.

Ancak bu yıl her ne kadar yeni varyantların sayısı giderek artsa da bir aktiflik olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Tarih olarak direkt olarak bir gün bilgisi hiç bir kaynak tarafından paylaşılmasa da Mart ve Nisan aylarına kesin gözüyle bakılıyor.

Şirket, bu yıl ki bahar etkinliğindeyse, 3. jenerasyon iPhone SE modeline ek olarak M1 Pro ve M1 Max yongalarına sahip yeni 27 inç iMac ve üst seviye Mac küçük modellerini duyurabilir. Bilhassa gelen sızıntılardan anladığımız kadarıyla Mac’lerin çıkışına da kesin gözüyle bakılıyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu