Mobil

Qualcomm büyümesini sürdürdü

Taşınabilir yonga pazarında satış sayısı liderliğini MediaTek’e kaptırmış olsa da gelir açısından hala açık orta başkan. Geçen yılın son çeyreğinde ağır yonga talebinin de tesiriyle Qualcomm gelirlerini katlayarak arttırdı. 

Qualcomm’dan rekor dördüncü çeyrek

Firmanın açıklamalarına nazaran geçen yılın son çeyreğinde 10.71 milyar dolar gelir elde edildi ve yıl bazında yüzde 30 artış yaşandı. Net gelir ise 3.4 milyar dolar ile yıl bazında yüzde 38 artış gösterdi. Firmanın en başarılı çeyreği bu periyot oldu. 

MediaTek yüzde 39 hisse hedefliyor

1 gün evvel eklendi

Yonga kısmı toplamda 8.85 milyar dolar gelir üretti ve yüzde 38 büyüdü. Bu kısımda taşınabilir aygıt yongaları da 5.98 milyar dolar gelir getirdi. Öteki kısımlardan otomotiv 256 milyon dolar, lisanslama 1.81 milyar dolar, temas yongaları 1.13 milyar dolar, Objelerin İnterneti de 1.48 milyar dolar kazanarak değerli artışlar sağladı. 

Taşınabilir aygıt pazarının büyümesi Qualcomm’un da büyümesi manasına geliyor. Yeni yılda pandeminin tesirleri ve global çip krizinin azalması beklenirken taşınabilir aygıt pazarında da yükselişin süreceği iddia ediliyor. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Qualcomm rekor büyüdü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu