BilimTeknoloji

Metaverse emlak Sahibinden satılık

Decantraland, Sandbox, OVR üzere metaverse dünyasını hedefleyen blok zinciri oyunlarında yerler adeta kapış kapış gidiyor. Ülkemizin sanal yansımalarında da arsa satışları yaşanırken iş artık ikinci el platformlarına da düştü.

Sahibinden metaverse yerler

Gerçek ülkeleri ve toprakları sanal dünyaya aktardıktan sonra haliyle sırada arsa satışları vardı. Uygulama geliştiricilerinin harita üzerinde makul bir ölçekte böldüğü alanlardan oluşan bu emlak kapış kapış satılıyor. 

Bilhassa Sahibinden sitesi üzerinde ortaya çıkan ve internette viral olduktan sonra silinen metaverse emlak tıpkı gerçek dünyadaki kadar değerli. Örneğin OVR platformunda yer alan Antalya Konyaaltı merkezli arsa 2.5 milyon TL olarak satılıyor. Yerin etrafında çok kıymetli 20 parsel daha olduğu tabir edilmiş. Artık ilan kaldırılmış durumda. 

Bu emlakın platformlarda birinci sefer ne kadara satın alındığı bilinmiyor. NFT yerlerin birinci devirlerinde ve kripto paraların şimdi düşük fiyatlarında bu stil emlak uygun fiyatlara alınıyordu lakin hali hazırda fiyatlar yükselmiş durumda. Son olarak 2 milyon dolar ile rekor kırılmıştı. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu