Mobil

Influencer Merkezli Metaverse Projesi Metafluence, Yeni Bir Çağın Kapılarını Aralıyor

Günümüz ileri teknolojisinin sanal gerçeklikle birleştiği yepisyeni bir cihan olan Metaverse, geliştirilen projelerle orijinal fırsatların kapısını açıyor. Metaverse’te kanaat başkanı influencerları, kitlelerini ve bunlarla ilgilenen markaları Metahut’lar aracılığı ile bir ortaya getirmeyi amaçlayan bir proje olan Metafluence, BlueZilla ile kuluçka konusunda anlaştıklarını ve IDO tarihi olarak 24 Ocak’ı belirlediklerini duyurdu. IDO, BlueZilla ekosisteminin en uygun launchpad’leri olan BSCpad, MetaVPad ve NFTLaunch’ta gerçekleşecek.

Yeni kuşak “Influencer Marketing”

500 binden fazla influencer ve 5000’den fazla markayı birbirine bağlayan otomatik bir influencer pazarlama platformu olan Keepface tarafından kurulan Metafluence, “Influencer Marketing” çalışmalarına yeni bir soluk getiriyor. Projede kanaat liderleri Metahut’lar aracılığı ile hayat şekillerini paylaşabilecek, gaye kitleleriyle etkileşime geçebilecek, dijital sanat yapıtlarını (NFT’lerini) toplayabilecek ve takas edebilecekler. Ayrıyeten Metafluence içerisinde reklam verenlerle iş birliği de yapabilecekler.

Projenin odak noktası olan Metahut’lar, influencerların kendi kitleleri ve markalar ile bir ortaya gelebileceği dijital konutlar olarak yer alıyor. Özel bir tesis üzere inşa edilen bu konutlar kentin kalbinde plazalar, alışveriş merkezleri ve başka nüfuslu merkezlerin yakınında konumlanacak. Ayrıyeten influencerlar konutlarını diledikleri üzere özelleştirip şahsileştirme özgürlüğüne sahip olacaklar.

Metahut’larda neler olacak?

Metafluence’ta yer alacak influencerlar için özel olarak üretilen sonlu sayıda Metahut bulunuyor. Influencerlar Aktiflik, Alışveriş ve NFT odaları bulunacak Metahut’larını diledikleri üzere özelleştirme ve kitleleri ve kendilerine mahsus biçimde düzenleme özgürlüğüne sahip olacak.

Konutlarda bulunan Aktiflik Odası, influencerların toplantılar, şovlar, sunumlar yapmak yahut takipçi kitleleri ile buluşmak ve çeşitli etkinlikler düzenlemek için kullanabilecekleri odalar olacak. Influencerlar sahip oldukları dijital konutlarda, tüm davetlerini ve etkinliklerini gerçekleştirebilecek.

Alışveriş Odası, isminden da anlaşılabileceği üzere influencerların kendi ürettikleri dijital/fiziksel eserleri satmak yahut iş birliği yaptığı markaların eserlerini tanıtmak ve sponsorlu eserlerin satışı için kullanılabileceği bir oda olarak kurgulanacak. Ayrıyeten influencerlar bu odalarda markalarla bir ortaya gelerek yeni sponsorluk ve iş birliği muahedeleri gerçekleştirebilecek.

NFT Odası ise influencerların, dijital varlıklarını ve koleksiyonlarını sergileyebileceği yahut satış ve takaslarını gerçekleştirebileceği sanal bir galeri olarak tasarlanacak. Ayrıyeten Metahut’lar sahipleri tarafından geliştirilebilir ve güncellenebilir olacak. Böylece sanal konut sahipleri kendi Metahut’larını muhtaçlık ve istekleri doğrultusunda yine düzenleyebilecek.

Influencerlar Metaverse’te yerlerini Metafluence ile alacak

Proje dünyanın her yerinden kanaat başkanlarını ve markaları bir ortaya getirmeyi hedefliyor Projenin detayları ve vizyonu ile ilgili olarak Metafluence CEO’su Elvin Aziyev “Metafluence, influencerların, en sadık kitlelerinin ve markaların yaşadığı sanal bir kent olacak. Toplumsal medya Metaverse’e evrilirken vizyonumuz, influencerların, kitlelerinin ve markaların şeffaf ve teşvik edici bağlara kolay kolay dahil olduğu, influencer merkezli bir ekosistem oluşturmaktır” tabirlerini kullandı.

Global çapta ilgi gören projeye, kripto dünyasının tanınan isimlerinden Evan Luthra’nın da ortalarında bulunduğu birtakım üst seviye influencerların dahil olduğu ve Metahut’larını çoktan ayırtıp projedeki yerlerini aldığı duyuruldu.

Influencer merkezli bir ekosistem oluşturmak için yola çıkan Metafluence projesini ve Metahutları daha ayrıntılı anlatan fragmanı buradan izleyebilirsiniz. Husus ile ilgili ayrıntılı bilgiler içinse projenin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu