Mobil

Xiaomi’den yeni katlanabilir telefon hamlesi!

Xiaomi, yeni bir katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Şirket, Mix Fold‘u bu yılın başlarında Çin’de piyasaya sürdü. Katlanabilir akıllı telefon, Galaxy Z Fold 3‘ün sistemine epeyce benzerlik gösteriyor. Şimdi aygıt Çin dışında resmi olarak piyasaya çıkmadı.

Xiaomi’nin 2020301357510 müracaat numarası altında yeni katlanabilir telefonunun imgeleri geldi. İmajlar aygıtın ismini ve teknik özelliklerini açıklamıyor. Yeniden de katlanabilir Xiaomi’nin tasarımsal özellikleri ve başka değerli ögeleri hakkında bilgi sahibi olmamıza yetiyor.

Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip 3’e benziyor

Xiaomi, katlanabilir ekranlı bir Flip telefon için yeni bir patent müracaatında bulundu. Katlama sistemi Galaxy Z Flip 3‘e epey benziyor. Xiaomi, şu anlık Flip biçimi akıllı telefonuyla ilgili rastgele bir ayrıntıyı resmi olarak doğrulamadı.

Tasarımsal olarak dışında, Xiaomi Flip akıllı telefonun dikdörtgen bir kısmı yer alıyor. Küçük bir ekrana ve çift kamera kurulumuna sahip olduğunu görüyoruz. Kamera modülünün üzerinde muhtemelen katlandığında ortaya çıkan bir LED flaş için kesik var.


Fotoğraf: MySmartPrice

Fotoğraf: MySmartPrice

Fotoğraf: MySmartPrice

Fotoğraf: MySmartPrice

Fotoğraf: MySmartPrice

Fotoğraf: MySmartPrice

Fotoğraf: MySmartPrice

Akıllı telefonu açtığınızda sizi uzun bir ekran karşılıyor. Şu anda şirket ekran boyutuyla alakalı ayrıntıları açıklamadı. Bu noktada bilinen tek şey, sol üst köşede hap biçiminde bir kesiğin yer aldığı. Bu da çift ön kamera kurulumuna mesken sahipliği yapabileceği manasına geliyor. Ekranın etrafında kalın çerçeveler var. Çerçevenin sağ tarafında da güç ve ses tuşları bulunuyor.

Alt kenarlarda USB Type-C ilişki noktası, hoparlör ızgarası ve SIM kart girişi yer alıyor. Sol ve üst kenarlar tıpkı hizada duruyor. Rastgele bir ilişki noktası ya da düğme barındırmıyor. Flip telefonun öbür ayrıntıları hakkında şimdi bilgi sahibi değiliz. Xiaomi‘den daha fazla bilginin paylaşılması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Önümüzdeki yıl Samsung Z Flip serisiyle rekabete girebilir

Bakıldığında Xiaomi‘nin katlanabilir telefonu önümüzdeki yıl Samsung Z Flip serisine rakip olarak piyasaya çıkabilir. Üstte da belirttiğimiz üzere bu mevzuda da rastgele bir resmi detay yer almıyor.

Sizler Xiaomi tarafındaki katlanabilir telefon atılımları konusunda ne düşünüyorsunuz? Şirketin telefonlarını başarılı buluyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu