Mobil

Samsung’un bir telefonuna daha Android 12 geldi!

Samsung, birçok üst seviye akıllı telefon ve tablet için Android 12 güncellemesi getirdi. Artık gözünü birinci sınıf orta sınıf aygıtlara çevirdi. İki gün evvel Güney Kore’de Galaxy A52s için Android 12 güncellemesini yayınladı. Bugün şirket, güncellemeyi Avrupa ülkelerine de getirdi.

Galaxy A52s 5G için Android tabanlı One UI 4.0 güncellemesi, A528BXXU1BUL7 donanım yazılımı sürümüyle geldi. Güncelleme şu anda Fransa, Lüksemburg, Polonya ve İsviçre taraflarında yayılıyor. Şimdi ne vakit Türkiye‘ye geleceği konusunda bir açıklama yapılmadı. Tekrar de öbür Avrupa ülkelerinin yakın vakitte güncellemeyi alması beklentiler dahilinde yer alıyor. Bu güncelleme Android 12‘ye ek olarak Ocak 2022 güvenlik iyileştirmelerini de içeriyor.

Samsung Galaxy A52s, Android 12 aldı

Güncellemeyi aygıtınızın Ayarlar kısmından Yazılım Güncellemesi kısmına gidip İndir ve Yükle‘ye tıklayarak yeni güncellemeyi denetim edebilirsiniz. One UI 4.0 güncellemesi, Galaxy A52s‘e yenilenmiş bir UI tasarımı getirdi. Renk Paleti özelliği, daha bariz parlaklık, yeni widget tarzı, yeni bir widget seçici, geliştirilmiş karanlık mod ve daha fazla AoD seçeneği sunuyor.

Samsung, bu güncellemeyle Bixby, Bixby Routines, Samsung Internet ve Samsung Keyboard’ın gelişmiş sürümlerini getirdi. Şirket ayrıyeten Android 12 güncellemesiyle Galaxy A52s‘in kapalılığını ve güvenliğini de güzelleştirdi. Telefon artık kamera ya da mikrofon kullanıldığında kapalılık göstergelerini açıyor. Sistem genelinde kamera ve mikrofon erişimini aktifleştirmek ya da devre dışı bırakmak için süratli ayar geçişleri yer alıyor. Bir de kapalılık panosu geldi.

Sizler Samsung Galaxy A52s hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu