Mobil

Galaxy A72 için Android 12 güncellemesi Türkiye’de!

Samsung, akıllı telefonlarını şimdiki tutmaya devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz yılın Kasım ayında amiral gemisi akıllı telefonlarına Android 12 güncelleme dayanağını sunmaya başladı. Artık sıra orta segmentin sevilen modellerine geldi. İşte detaylar…

Android 12, Galaxy A72 modelleri için yayınlandı

Samsung’un birinci olarak Galaxy S21 Ultra, S21+ ve S21 modelleri Kasım ayında Android 12 sürümünü aldı. Akabinde Aralık’ta, katlanır telefonları Z Fold 3 ve 2 ile Flip modelleri, sonrasındaysa S20 ve Note 20 serileri yeni yazılıma kavuştu.

Bu yılın Ocak ayındaysa, Note 10 ve S10 serileri başta olmak üzere, S20 FE, Fold 5G ve Samsung’un orta segmentte sevilen A serisi aygıtlarıyla yeni sürümün paylaşılacağı söylendi. Bugün de Türkiye’de, A72 modeli için Android 12 güncellemesi paylaşıldı.

Samsung, Android 12 ile birlikte geliştirdiği One UI 4 arayüzünü de kullanıcılar ile paylaşıyor. Şirket, bu yeni sürüm ile birlikte getirdiği özellikler sayesinde kullanıcı tecrübesini uygunlaştırmak istiyor. Ayrıyeten Bixby, Bixby Routines, Samsung Internet ve Samsung Klavye’nin gelişmiş sürümleri de bu güncellemeyle birlikte geliyor.

Buna ek olarak, Renk Paleti, Zımnilik, Kilit ekranı, Kamera, Galeri, Fotoğraf ve görüntü düzenleyici, AR Emojileri, Takvim, Paylaşım seçenekleri, Aygıt Bakımı ve Erişilebilirlik alanlarında da pek çok düzgünleştirme mevcut. Dilerseniz burayı tıklayarak iyileştirmeler hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Android 12 güncellemesini indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Telefonunuzda Ayarlar’ı tıklayın
  • Akabinde Yazılım güncellemesi seçeneğine dokunun,
  • İndir ve Yükle’yi seçin
  • Güncellemeleri otomatik olarak tarayacaktır.
  • İlgili güncellemeyi İndir deyin.
  • Belge yüklendiğinde aşağıda bulunan Artık yükle butonuna tıklayın.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu