Mobil

Xiaomi’den Yeni Bir Katlanabilir Telefon Patenti: Bu Sefer Kalem de Var!

Akıllı telefon üreten şirketler, teknolojide yaşanan yeni gelişmelerle, daha düzgün ve daha kullanılabilir katlanır telefonlar geliştirmeye başladı. Görünüşe nazaran Xiaomi de bunlardan biri ve yeni kuşak katlanır telefon serisi Mix Fold 2 ile, kalem dayanağı vermeye hazırlanıyor

Xiaomi, USPTO’ya (Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi) katlanabilir telefonlarıyla ilgili bir patent müracaatında bulundu. Buna nazaran katlama sistemi ve menteşe tasarımı Samsung’un Galaxy Z Fold serisine benziyor. Eskizler ayrıyeten telefonun yan tarafına manyetik olarak takılmış üzere görünen bir kalemi de ortaya koyuyor.

  • Akıllı Telefon Dünyasında 2021 Yılı Bu türlü Geçti…

Telefonun sağ tarafında güç ve ses düğmeleri bulunurken, sol tarafta ekran kalemi için alana yer veriliyor. Patent, katlanır telefonun teknik özelliklerini değil, sırf dizaynıyla ilgili detayları ortaya koyuyor.

Bahsedilen katlanır telefon, Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı tek telefon değil. Tezlere nazaran Çinli şirket, Galaxy Z Flip serisine benzeri öbür bir katlanır akıllı telefon üzerinde de çalışıyor. Z Flip’e benzeri halde, çevirerek açtıktan sonra dışarıda küçük bir ekran ve içeride tam ekran olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu