Teknoloji

Apple Watch Series 8’den sensör ve pil sürprizi

Apple Watch Series 7 ile tasarım konusunda hayal kırıklığına uğratan şirket, yeni modeli için çalışmalara başladı. Sızdırılan patente nazaran, Apple’ın bir sonraki akıllı saatinde kurma kolu yerine optik sensör kullanılacak.

Geçtiğimiz yıl, Apple Watch Series 7’nin köşeli dizayna sahip olacağı tez edildi. Series 6 gibisi tasarım ile tanıtılan model, birçok kişi tarafından eleştirildi.

Apple, Watch Series 8’de optik sensör kullanılacak

Patently Apple, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin yayınladığı patenti ortaya çıkardı. Bu hafta onaylanan patent, Apple Watch’ta bulunan Digital Crown’un kullanıcı hareketlerini algılayabilen optik sensör ile değişeceğini belgeliyor.

Yayınlanan patent, “Kullanıcı girişi için optik sensörlü saat” olarak tanımlanıyor. Ayrıyeten patent, Digital Crown’un çıkarılmasıyla birlikte Apple Watch’ta bulunan hareketli modül sayısını azaltılacağını gözler önüne seriyor.

Optik sensörler, kullanıcılar tarafından yapılan hareketleri sistem denetimi için kullanmaya imkan sağlayacak. Kullanıcıların Apple Watch arayüzünde daha süratli gezinmesine imkan tanıyan sensör, aygıtın daha sağlam olmasında büyük rol oynayacak.

Patent ayrıntılarına nazaran Apple, Digital Crown’un çıkarılmasıyla birlikte aygıta daha fazla sensör ekleme imkanı olacağını belirtiyor. Kazanılan alan sayesinde şirket, Apple Watch modellerinde daha büyük pil kullanabilecek.

Digital Crown, EKG’yi etkinleştiren bir elektrikli kalp sensörüne sahip. Yayınlanan patent, yeni optik sensörlerin kalp atış suratını, teneffüs suratını, kandaki oksijen düzeyini, kan basıncını ve daha fazlasını ölçmek için kullanılabileceğini gösteriyor.

Sızıntılar, 2022’de tanıtılacak Apple Watch’un tansiyon ölçme dahil birçok yeni sıhhat özelliklerine sahip olacağını gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu