Mobil

Xiaomi data kapalılığı kontrolünden muvaffakiyetle geçti

Dünyada birçok marka kapalılıkla ilgili büyük sorunlarla karşı karşıya kaldı. Tabi bu türlü meselelerin oluşmaması için gerekli güvenlik kontrolleri yapılıyor. Xiaomi‘de yıllık olarak gerçekleştirilen Avrupa Birliği ile uyumlu bilgi kapalılığı testlerinin sonucunu paylaştı. Xiaomi yapılan kontrollerden muvaffakiyetle geçti.

Xiaomi 12 küresel versiyonu Geekbench’te görüntülendi

2 hf. evvel eklendi

Xiaomi data saklılığı testinde!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, data kapalılığı kontrolleri için TrustArc ile anlaştı. TrustArc’nin yan kuruluşu olan TRUSTe LLC, Xiaomi tarafından yürütülen şahsî bilgilerin işlenmesinin Avrupa Birliği Genel Bilgi Müdafaa Yönetmeliğine uygun olup olmadığını inceledi. Toplamda 40 Genel Bilgi Muhafaza Yönetmeliği ihtiyacından muvaffakiyetle geçen Xiaomi, Avrupa Birliği koşullarına uygun olduğunu doğrulamış oldu. Bahis ile ilgili Xiaomi Güvenlik ve Saklılık Komitesi Lider Yardımcısı ve Lideri şu açıklamaları yaptı:

“Xiaomi’nin GDPR (Genel Data Muhafaza Yönetmeliği) uyumluluğu da dahil olmak üzere kullanıcı kapalılığı müdafaasının, sunduğu uygulamaları geliştirmeye ve mükemmelleştirmeye devam ettiğini garanti etmek için TRUSTe ve dünya çapındaki öteki muteber kurumlarla tertipli olarak çalışıyoruz… Xiaomi’nin, kapalılık müdafaasına olan bağlılığımızı gösteren TRUSTe’nin yıllık GDPR kapalılık uyumluluğu kontrolünü tamamladığını görmekten çok mutluyum.”

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Xiaomi bilgi kapalılığı kontrolünden muvaffakiyetle geçti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu