Mobil

Çift hava soğutmalı Lenovo Legion Y90’un çıkış tarihi açıklandı

Lenovo, taşınabilir oyuncular için geliştirdiği Legion Y90 akıllı telefonunu önümüzdeki yıl tanıtacağını duyurdu. Şirket, modelin bütün teknik ayrıntılarını açıklamasa da birtakım ekran özelliklerini ayrıntılandırdı. Ayrıyeten bir oyuncu telefonunun en kıymetli noktalarından biri olan ‘soğutma sistemi’ konusundaki yeniliklerini de paylaştı.

Yeni yılın birinci ayında teknoloji gündemi çok ağır geçecek. Omicron nedeniyle birçok şirketin fizikî olarak katılmayacağını açıklamasına karşın sanal ortama taşınmayacağı duyurulan CES, 5-8 Ocak tarihleri ortasında gerçekleşecek. Ayıca Xiaomi, Vivo, Realme ve Samsung kıymetli eserlerini Ocak’ın birinci haftasında kullanıcılarla buluşturacak.

Lenovo Legion Y90, 720Hz dokunmatik örnekleme suratı ile geliyor

Çinli teknoloji devi, Legion Y90 modelini 1 Ocak’ta tanıtacağınıWeibo hesabından duyurdu. Ayrıyeten telefonun ekran özelliklerine kısaca değinen Lenovo, 144Hz yenileme suratına ve 720Hz dokunmatik örnekleme suratına sahip olacağı bilgisini paylaştı. Modelin 6.92 inç E4 AMOLED panel ile üretildiğini vurgulayan şirket, HDR dayanağı de bulunduğunu söyledi.


Lenovo Legion Y90 tanıtım afişi

Lenovo Legion Y90 modelinin en değerli özelliklerinden biri: çift motorlu hava soğutma sistemi olacak. Şirket bu sistemin ayrıntılarına fazla değinmedi. Öbür yandan bir Lenovo çalışanı, çift motorlu hava soğutma sayesinde Legion Y90’da 20-30 dk. boyunca 120FPS oyun oynandığında bile telefonun soğuk kaldığını gösteren bir ekran imgesi paylaştı.

Çalışanın Weibo’dan yayınladığı imgede, 122 FPS’te 22 dakika boyunca oyun oynandıktan sonra aygıtın hala 38 derece sıcaklıkta olduğu gözüküyor. Bu düzey, bir oyuncu telefonuna nazaran son derece olağan kabul ediliyor. Olağan bahsedilen oyunun hangi şartlarda test edildiği de değerli. Lakin çift motorlu hava soğutmanın, oyun tecrübesine katkısı şirket tarafından da vurgulanıyor.

Bu ortada Ocak’ın birinci haftasında Vivo V23/V23 Pro, Realme GT 2 serisi, Xiaomi 11i ve Samsung Galaxy S21 FE de tanıtılacak. Birebir vakitte Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) da TOGG üzere şirketler, eserlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu