Mobil

Xiaomi 12 serisi Türkiye ve küresel pazara geliyor! İşte beklenen tarihler

Aralık ayının son günlerinde gerçekleştirilen lansmanda tanıtılan yeni Xiaomi 12 serisi, şimdi sadece Çin pazarında satışa çıktı. Üst seviye özelliklerinin dışında Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinin fazlaca ısınması sebebiyle de gündeme gelen seri, ne olursa olsun küresel pazarın en beklenen telefonlarını barındırıyor.

Kamera, ekran, işlemci ve akla gelebilecek çabucak hemen her hususta son derece argümanlı olan Xiaomi 12 ailesi, toplamda üç aygıt olarak tanıtılmıştı. Bilhassa standart ve Pro model kağıt üzerinde hayli başarılı olurken, serinin üçüncü aygıtı Xiaomi 12X daha kompakt ve daha uygun fiyatlıydı. Bugünse telefonların küresel pazara giriş tarihi ile ilgili bir tez ortaya atıldı.

Xiaomi 12 serisi küresel pazara açılacak

Tanıtıldığından beri sık sık haberlere bahis olan Xiaomi 12 ailesinin Çin dışındaki ülkelere ne vakit geleceği şimdi açıklanmamıştı. Sırf kendi iç pazarında lansman gerçekleştiren ve satışa başlayan şirket, epeyce âlâ cirolar elde etmişti. Artık telefonu küresel pazara sunmak isteyen şirketin planları ortaya çıktı. İşte olası tarihler!

Yapılan tezlere nazaran Xiaomi112, 12 Pro ve 12X modelleri önümüzdeki aylarda küresel pazara adımını atacak. Birinci etapta hangi ülkelere sunulacağı bilinmeyen serinin Şubat ayında yahut en geç Mart ayında globalleşmesi bekleniyor. Bu tarihlerde Asya yahut Avrupa pazarında gövde gösterisi yapacak olan telefonlar, yeniden tıpkı tarihlerde ülkemize sunulacak. Ayrıyeten Çinli üreticinin dördüncü bir model üzerinde çalıştığı biliniyor. Mümkündür ki Şubat yahut Mart ayına kadar Ultra model hazır hale gelecek ve 12 serisi küresel pazara dört model halinde sunulacak.

Pekala siz Xiaomi 12 serisi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce serinin Türkiye fiyatı ne olur? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu