Donanım

Apple, nispeten düşük bütçeli yeni monitörü üzerinde çalışıyor

Teknoloji devi Apple, piyasaya sürdüğü elektronik aygıtlarla birçok kere çıtayı belirleyen marka oldu. Kendi ekosistemini yaratarak bu alanda da birçok kişi için vazgeçilmez olan şirket, tıpkı üretim performansını monitör alanında göstermedi. Şirket, şu ana kadar kullanıcılarına şu an tek bir harici monitör sundu. Apple, bu sene içinde yeni bir monitörünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yeni eser, Pro Display XDR’nin yaklaşık yarısı fiyatına sahip olacak

Üzerinde çalıştığı eserlerde son derece titiz davranan ve dışarıya çok az sızıntı bilgi vermesiyle ün yapan Apple’ın yeni monitörünün ismi da kapalılığını koruyor. Fakat 2022‘de piyasaya sürülmesi beklenen monitörün, Pro Display XDR‘ın neredeyse yarı fiyatına sahip olacağı argüman edildi.

Pro Display XDR, genel olarak profesyonel kullanıma uygun olarak piyasaya sürüldü. 6K ekrana sahip 32 inç model, Türkiye fiyatıyla dudak uçuklatıyor. Apple, nispeten daha düşük bütçeli yeni monitörü için kolları sıvadı. Bu bağlamda yeni monitörün Pro Display XDR ile emsal özelliklere sahip olsa da 32 inç ekrandan daha düşük olması bekleniyor.

Birtakım kaynaklar, Pro Display XDR’nin halefi olan yeni monitör için Apple’ın 24 ve 27 inç boyutlar üzerinde çalıştığını argüman etti. Tüm dünya da yaşanan çip külfeti bu üretimi nasıl tesirler bilinmez lakin bir başka teze nazaran yeni monitörün A13 Bionic çip ve Apple’ın Neural Engine‘e sahip olacağı söyleniyor.

Söylentilere nazaran yeni monitör, 24 ve 27 inç ekranlar iki başka eser halinde piyasaya sürülecek. Öbür bir kaynağa nazaran 24 inç model, 4480×2520 piksel çözünürlük, 500 nit parlaklık, 1 milyar renk, DCI-P3 kapsaması ve True Tone sunacak. 27 inç olan model ise mini-LED art aydınlatma, 120 Hz yenileme ve 5K çözünürlük ile gelecek. Bu da yeni monitörün, Pro Display XDR’in bir güncellemesi olarak karşımıza çıkması manasına geliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu