Mobil

Apple’a Powerbeats Pro’da yaşanan şarj sıkıntıları sebebiyle toplu dava açıldı

2014 yılında Beats imzalı Powerbeats 2 kulaklığında yaşanan şarj ve su geçirmezlik meseleleri sebebiyle 9,75 milyon dolar ödemeyi kabul eden Apple, artık de Powerbeats Pro kulaklığı ile gündeme geldi. New York’ta yaşayan Alejandro Vivar isimli bir Powerbeats Pro kullanıcısı, kulaklığın tasarım meseleleri sebebiyle düzgün şarj edilemediğini ve şarjının çabuk bittiğini ileri sürerek şirkete toplu dava açtı.

Kullanıcıları dolandırdığı sav ediliyor

Apple’ın pil ömrünü yanlış tanıtarak ve bilinen sıkıntıları ele almadan kullanıcıları dolandırdığını tez eden ederken, ayrıyeten davacının avukatları suya ve tere karşı sağlam olarak lanse edilen kulaklığın ter ile aşındığını da söylüyor. Açılan toplu dava ile birlikte Alejandro Vivar, Apple’ı durumu düzeltmeye ve problemlerden etkilenen kullanıcıların ziyanlarını ödemeye çağırdı.

Yeni dava şimdi toplu bir dava olarak onaylanmamış olsa da, kabul edildiğinde New York, Georgia, Michigan, Montana, Kuzey Dakota, Oklahoma, Rhode Island, Güney Dakota ve Virginia’daki tüm Powerbeats Pro kullanıcılarını kapsaması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu